Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl:dr: żałujemy zakupu thermomixa, sprzęt niewarty jest swojej ceny, a ci wszyscy thermomiksiarze to zwykła sekta jak to bywa w #mlm

Różowy od dawna suszył mi głowę o thermomixa. Koleżanki z pracy jej zachwalały ten sprzęt, mówiły o oszczędności czasu itd. Dziewczyna to kupiła, ja też byłem pozytywnie nastawiony, bo na gotowanie schodzi jej dużo czasu. Umie dobrze gotować, ale nie jest to jej pasja, dlatego każda oszczędność czasu byłaby spoko.

Po 6 miesiącach użytkowania tego ustrojstwa mam następujące przemyślenia:
Minusy:
1) Oszczędność czasu jest niewielka, bo i tak zwykle musimy przygotować jedzenie zanim je użyjemy w thermomixie. Np. w przypadku warzyw należy je obrać, a thermomix je tylko posieka. To nie jest tak że wrzucimy wszystkie składniki, a następnie oglądamy TV przez 20min i dopiero potem wracamy po gotowy obiad.
2) Sprzęt jest #!$%@? jakości. Za 5500zł oczekuję dobrego wyświetlacza, tymczasem wyświetlacz wygląda jak najtańsze chińskie gówno i tak też działa.
3) Jedzenie wcale nie jest takie pyszne. Najbardziej mnie śmieszy jak ludzie zachwalają pizzę xD Thermomix NIE UMIE dobrze wyrobić ciasta. Pizza jest zwyczajnie niejadalna. Gdy dziewczyna zrobiła mi pizzę to pomyślałem, że coś spieprzyła, bo to nie może być takie złe, w końcu wszyscy znajomi zachwalają.
Potem byliśmy na imprezie u znajomych i też podali pizzkę z tego samego przepisu i smakowała dokładnie tak samo. Wszyscy zachwalali, a ja chyba bym wolał pizzę Giuseppe #!$%@?ć xD
4) Ad3. Nie pytaj thermomiksiarza jak mu się sprawuje sprzęt. Wszyscy będą chwalić. To jest #!$%@? sekta xD Przed kupnem thermomixa słyszeliśmy, że znajomi już nawet do restauracji nie wychodzą, bo z thermomixa wszystko smakuje lepiej. Reality? Wydaje mi się, że nawet taka łajza jak ja smaczniej gotuje. A moja dziewczyna to już w ogóle o niebo lepiej.
5) Przez to, że dziewczyna gotuje dużo lepiej niż thermomix to TM się kurzy. Używamy go 2 lub 3 razy tygodniowo, a tak do dań głównych to max raz w tygodniu. Bo wolimy dobrze zjeść, a TM jest #!$%@? jeśli chodzi o dania główne. Zróbcie sobie kotlety własnoręcznie, a następnie w Thermomixie. Poczujecie różnicę.
6) Thermomix to MLM. Sam się zachwyciłem prezentacją. Przyszła kobieta, włożyła jakieś warzywka, mięso do Thermomixa i za chwilkę mieliśmy obiad. Tylko wtedy nie ogarnąłem, że przecież mięso i warzywa były wcześniej przygotowane, obrane itd.
7) Oszustwem jest, że thermomix zastąpi wam wszelkiego rodzaju gadżety do kuchni. Na prezentacji słyszałem, że ludzie wyrzucają blendery, maszynki do mięsa itd, bo z thermomixem są te gadżety zbędne. Taa xD

Plusy:
1) Jak się samemu wyrobi ciasto to bułki i pieczywo wychodzi ok, ale też nie jest to pieczywo na tym poziomie co w dobrej piekarni. Na niehandlową niedzielę jak znalazł
2) Do niektórych rzeczy thermomix jest świetny. Fajnie wyrabia masło, lody, budyń. Zupy "krem" też.

Czy sprzęt jest wart 5500zł? Wg mnie NIE
A teraz czekam na pożarcie mnie przez thermomixiarzy XD

#thermomix #termomix #gotowanie #gorzkiezale #lidlomix #biedromix #jedzenie #gotujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611e799cbb9659000a23321d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 161
@AnonimoweMirkoWyznania my na promce w Kauflandzie kupiliśmy Thermomaster od Kalorik za 250 zł. Sprzęt ma podobne funkcje do Thermomixa i za te pieniądze, nie żałuję. Gdybym kupiła oryginalnego lub nawet lidlowego czy biedronkowego za ponad 1500 zł, to bym żałowała, bo używam sporadycznie. Na duzy plus wszystkie koktajle, zupy krem i wyrabianie ciasta drożdżowego oraz nakładka do gotowania na parze i waga. Innych funkcji w zasadzie nie używam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: zgadzam się w 100% z tym co napisałeś. Dla mnie jedyny plus Thernomixa jest taki, że zachęca ludzi do jakiejś nauki gotowania. Sprzęt jest bezużyteczny dla kogoś, komu chociaż trochę zależy na dobrym jedzeniu. Jak ktoś nie ma czasu albo jest leniem, to niech sobie prędzej te 5,5k wyda na jedzenie na mieście xD
@AnonimoweMirkoWyznania: Dostałem thermomixa z 3 lata temu na święta od mamy. Generalnie nie jest zły, ale tasowanie się, że to najlepszy sprzęt kuchenny ever to kompletne #!$%@?. Używam sporadycznie do przygotowania całych potraw, ostatnimi czasy częściej służy mi jako pomoc w kuchni. Jeszcze ten absurdalny abonament za dostęp do przepisów. Oczywiście niektóre potrawy są spoko, niektóre po dopracowaniu są naprawdę niezłe, ale ogólnie zgadzam się z Tobą, że oszczędność czasu jest
@panienka_seledynowa: moj dobry kumpel raz wladowal sie w jakies MLM z kosmetykami. Tlumaczyl mi ze on na tym kokosy zrobi, jakies filmy na yt wysylal z dwoma misiami, jeden z misiow przekonywal dugiego ze to nie MLM i nie piramida xD. Jeszcze na jakies spotkanie mnie chcial wziasc z swoim liderem czy chu$% go wie kim on byl. Darlem z niego lacha. Na szczescie tak sie dorobil ze dal sobie spokoj
@AnonimoweMirkoWyznania: Dorwałem z źoną thermomixa nowego za 4700 zł. Przez dwa tygodnie użytkowaliśmy i …. chcieliśmy go sprzedać. Żona wystawiła go na fejsbukowej grupie i się zaczął festiwal #!$%@?. Po 4 godzinach usuneła ogłoszenie, bo #!$%@? same komentarze były typu „Dlaczegooooooo chcecie spszedać taki piekny sprzet???!!!”
Koniec końców daliśmy sobie drugą szansę i mam neutralne zdanie o TM. Jest to dobry sprzęt, ale jednak nie warty tej ceny i nie kupiłbym
@AnonimoweMirkoWyznania: Z jakoscią wyswietlacza przyznaje rację, bo faktycznie jest tandetny a dotyk czesto laguje. Co do reszty to kompletny bullshit, bo urzadzenie jest wszechstronne, w malej kuchni zastepuje kilka innych i bardzo dobrze wyrabia ciasto. Picka sycylijska wypiekana na biscotto w 450 stopniach wedlug opinii wszystkich znajomych i rodziny lepsza niz neapolitana z lokalnej wloskiej pizzerii uchodzacej za najlepsza w okolicy. Moze mąkę masz nie teges ¯\_(ツ)_/¯
BezwzględnaStara: a ja powiem inaczej. zależy co lubisz jeść. moja żona uwielbia jedzenie gotowane na parze, zupy i tym podobne. dla takich osob thermomix to swietne urzadzenie.
ja jadam glownie rzeczy smażone. dla takich jak ja thermomix jest dużo mniej przydatny.

swoją drogą jest świetny do robienia ciast, to muszę przyznać

Zaakceptował: LeVentLeCri
Moja mama się zachwyciła thermomixem na prezentacji, więc kupiła… speedcooka (działa tak samo z tego co wiem). Absolutny zachwyt, mi też go wcisnęła. Używam tylko do gotowania na parze, bo, w przeciwieństwie do maszynki tylko do tego przeznaczonej, na stałe stoi na blacie ( ͡° ͜ʖ ͡°).