Wpis z mikrobloga

Niedawno pojawiła się oferta pracy w innej firmie na podobnym stanowisku, za dużo wyższą stawkę. Złożyłam tam CV z ciekawości. Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Rekruterka sprawiała wrażenie profesjonalnej, do momentu kiedy spytałam się jej czy jeśli podejmę tę pracę będzie możliwość wzięcia urlopu w konkretnych dniach, które jej podałam, ponieważ wraz ze znajomymi od miesięcy organizujemy sobie wspólny wypad zagraniczny jak co roku a data jest już ustalona.

Rekruterka na to z oburzeniem:

- Pani przyszła tu pracować czy planować urlop?

Grażynki rekrutacji.

Cringe z samego rana.

#phyrexiacontent #praca #pracbaza #rekrutacja #januszebiznesu #logikarozowychpaskow
  • 227
@zyxen: Człowieku wyjdź z mentalnego niewolnictwa. To co, mam rzucać wszystkie plany i siedzieć cichutko, bo praca? Albo może przemilczeć i liczyć na łaskę pańską jak przyjdzie co do czego? Jasno i klarownie przedstawiam sytuację i oczekuję jasnej i klarownej odpowiedzi,a nie wrzutu w stylu obrażonego dziecka. To może być dla mnie przecież powód, dla którego nie podejmę decyzji o zmianie pracy... Rekruterka mogła powiedzieć, że raczej nie widzi takiej możliwości
@emasele: U nas na całej strefie (kilkanaście zakładów, kilka (w tym mój) po 1000+ ludzi jest przymusowe wolne z powodu postoju fabryki + drugi raz w zimę ok. tygodnia, więc trzeba mieć wystarczająco dni urlopowych. Wtedy są remonty, brak prądu, wody, częściowo nie działają alarmy ppoż. i pracownikom nie wolno przebywać ani w biurze, ani na hali.

@zyxen: Logistyka w czasach covidu to piękna sprawa i nawet mi nie mów