Wpis z mikrobloga

Mirki, myślę nad kupnem nowego auta. Jako że w Polsce ceny w salonach niższe niż na zachodzie to bym się ku temu skłanial. I teraz pytanko odnośnie serwisowania co 15tys km. Można go robić w ramach gwarancji za granicą? Jak z płatnością za taki serwis? Mam do Polski ponad 1k w jedną stronę i nie chce mi się wyliczać co miesiąc ile mogę wyjeździć.
Poleci ktoś salon Kia w Polsce w celu kupna nówki i kiedy ewentualnie liczyć na jakąś wyprzedaż/rabat? (bo czemu nie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #kia
  • 8
@Prudel: W przypadku Kia (ale pewnie i innych) dopuszcza się odchylenie o 1 tys. km, więc nie trzeba wyliczać aż tak... Niemniej, czy będzie uznawany przegląd poza granicami, to byś musiał dopytać. Raczej nie powinno być problemów z samym faktem. Raczej więcej problemów będzie z uzyskaniem wpisu do książki w innym języku.
@ZaczynamOdNowa: Jak może nie być marginesu? To masz pod serwisem bączki kręcić, jak ci braknie 2km? Nierealne. Ponadto zawsze możesz skrócić okres miedzy przeglądami, a wręcz jest to wymagane, jeśli używasz samochodu w trudnych warunkach, czego jednocześnie nikt nie udowodni. Więc nawet jak zajedziesz mając 10-12 tys km przejechane, to nie ma nikt prawa odmówić przeglądu i nie traktować go jako obowiązkowego przeglądu technicznego.
@ZaczynamOdNowa: No ale w czym problem w sumie? Boisz się, że przekroczysz 15 tys km, ale 16 tys już nie? Po prostu mając np. 10 umawiasz się na przegląd i tyle. Chyba małe prawdopodobieństwo, że nie zdążysz przed 15 tys km, a jeśli duże, to chyba wcale nie wiele większe, niż limitem 16 tys km. I w sumie to nie bardzo rozumiem to stwierdzenie "wyliczać co miesiąc ile mogę wyjeździć" -