Wpis z mikrobloga

@Kryspin013:

jasne, ale mówimy o głupim sprawdzeniu otwartych portów w systemie i zrobienieniu nawet głupiego telneta do swojej apki by zobaczyć czy masz chociaż połączenie po tcp xD

Hmmm?

Na studiach też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ależ oczywiście, że uczą. Oni użyją tego raz w czasie studiów, a potem zapominają o istnieniu czegoś takiego skupiając się na jednej konkretnej działce. Ja po 3 latach pracy nie
@Kryspin013: Nie, ja uważam, że jak ktoś nie używa to zapomina, nawet totalne podstawy i właśnie dlatego w normalnych firmach od każdej rzeczy jest konkretna osoba lub konkretny zespół, żeby innym nie zawracać głowy pierdołami. Ja nawet teraz nie pamiętam czym się różni tcp od udp, kojarzę tylko, że jedno jest bezpołączeniowe, nigdy w pracy zawodowej mi się to nie przydało, a na studiach to miałem dekadę temu.
Nie, ja uważam, że jak ktoś nie używa to zapomina, nawet totalne podstawy i właśnie dlatego w normalnych firmach od każdej rzeczy jest konkretna osoba lub konkretny zespół


@push3k-pro: Ale my tu nie piszemy o jakiejś zaawansowanej konfiguracji windowsa czy jakieś czary mary z protokołami sieciowymi więc proszę cię. Jak napisałem wyżej to jest wiedza podstawowa, którą jako ktoś kto pisze aplikacje webowe powinieneś znać. Tymczasem programiści od webu nie znają
@Kryspin013:

Nie znają też absolutnych podstaw kryptografi, nie wiedzą czym się rożni szyfrowanie asymetryczne od symetrycznego a jak mieli podesłać klucz rsa do serwera to podesłali ale ten prywatny...

Biorąc pod uwagę to jak #!$%@? jest to tłumaczone w różnych miejscach napiszcie im instrukcje krok po kroku co mają robić, skoro tak was męczy tłumaczenie tego za każdym razem.

Tymczasem programiści od webu nie znają nawet podstaw sieci i nie rozumieją
Jak ty możesz mieć o takie rzeczy ból dupy. Przyjmij do wiadomości, że nie każdy ma autyzm tak jak ty i nie czuje potrzeby znać się czy wiedzieć wszystkiego.


@romek898: Tak, autyzmem jest wymaganie znajomości wiedzy co to jest port sieciowy, czym się różni http od https, nie wysyłania #!$%@? kluczy prywatnych w eter i nie whardkodowywania haseł w kody aplikacji od programisty siedzącego w webie. No tak xD

To zupełnie