Wpis z mikrobloga

Zaczyna się polowanie; milicja dostała rozkaz. U mnie przed marketami na wyjściu za winklami obecnie są ustawione partole policji po 2 osoby. Wyskakują zza rogu na tych co nie mieli maski w sklepie xD. Dosłownie w krzaku czy za śmietnikiem xD. Wychodzę z marketu, w którym byłem w masce (i dla świętego spokoju noszę w skupisku jakoś potrafię znaleźć jakikolwiek argument - nie ujmuje mi to), na wolnej przestrzeni w masce nie chodziłem nigdy i nie będę; no ale nieistotne. Wracamy do sprawy. I mówi do mnie milicjant

- Proszę do mnie
- Czy mogę pomóc
- Dlaczego nie nosi Pan...
- Chwila znamy się? Proszę się wylegitymować

- Dlaczego nie nosi Pan maski w sklepie
- Noszę, zapraszam do sklepu spiszemy zeznania świadków, kasjerki, ochroniarza, może mają monitoring. Bylem w masce
- Nie nie był Pan
- Oj kolego nie wiem czy to działa bo pewnie nie działa, gdy wygodnie, ale idziemy oglądać wspólnie co ta śmieszna kamerka nagrała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Proszę Pana ale Pan zdjął maskę wychodząc ze sklepu opuszczając śluzę!
- Ok to będziemy się kłócić o 20 centymetrów i analizować nagranie jak Jacek Gmoch
- Dobra, niech Pan idzie...
- A może przepraszam czy coś? Zmarnował mi Pan kilka minut
Cisza...

Martwi mnie tylko ilu osobom #!$%@?ą te mandaty.... dramat. Szkoda, ze się #!$%@?łem z reklamówkami bo bym sobie jeszcze nagrał tę żenadę; zresztą byłem zaskoczony, że #!$%@? się taka akcja i czają się za winklem. Zresztą przy innym markecie widziałem to samo.

Jak coś Aldi, Zielieniec jakby ktoś przechodził.

#covid19 #koronawirus #policja #milicja #torun
  • 34
@Leel00: za #!$%@? nie wiem. Ale znając życie pozostaniemy na tweeterze. Moze ktoś kto siedzi w temacie się wypowie ¯\_(ツ)_/¯, bo mi to już koło beniza lata straciłem zainteresowanie tym całym cyrkiem
@Borubar23: zapewne tak, ja nie jestem jakimś typem JP na 100 %, no ale się zirytowałem mocno, bo akurat w sklepach zawsze tę szmatę noszę i zaczął mnie wrabiać; przecież jakiaś strachliwa osoba z natury by odpuściła i dała sobie ten mandat wstawić. Mam nadzieje, że patrzył na dupę swojej koleżanki z patrolu i się zagapił na jej wdzięki i nie miał złej woli....
@Borubar23: no szkoda też postrzegam problem szerzej, nie zamierzam robić krucjaty na kimś z dolnego przewodu pokarmowego, jednak póki mam racje do aktualnego prawa no to nie będę ustępował. Szkoda, że tak to wygląda tu i teraz i fajnie jakby zmieniło się w przyszłości.
Martwi mnie tylko ilu osobom #!$%@?ą te mandaty...


@Kasahara: mnie to bardziej martwi, że ludzie takie mandaty przyjmują. U nas w kraju to mało kto wie, że policjant nie może dać mandatu jeśli go nie przyjmujemy.