Wpis z mikrobloga

Polecam krótkie video pokazujące możliwości najnowszej FSD Beta w wersji 10. Film krótki, zaledwie 110 sekund. A w nim

- lewoskręt w uliczkę, którą blokuje inne auto
- wymijanie wana na wąskiej dwukierunkowej uliczce, pełnej aut
- kilka znaków stop (przy których Tesla się zatrzymuje a następnie lekko podjeżdża do przodu, by zwiększyć sobie widoczność)
- na jednym skrzyżowaniu mija jakieś inne autonomiczne auto z Lidarem na dachu i dodatkowymi czujnikami (czy tylko dla mnie to komicznie wygląda)?

#tesla #elonmusk #gielda #technologia #fsd #ciekawostki
anonimowy_programista - Polecam krótkie video pokazujące możliwości najnowszej FSD Be...
  • 51
  • Odpowiedz
ważne że Gali zaliczyl dwa razy "monorail test"


@mepps: osobiście byłem przekonany, że tam nie można zmieniać pasa, ale jak doczytałem, jednak można (co jednak jest nie wskazane, ale dozwolone). Test zaliczony, ale moim zdaniem, powinien bardziej agresywnie zmienić pas, by z większym marginesem minąć betonowy słup.
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista:
Może to też być moje uprzedzenie, że jak widzę taka uliczkę to jadę ostrożniej bo boję się, że np zza vana wyskoczy pieszy. Jednak takie autonomiczne auto ma szybszy czas reakcji niż człowiek.
  • Odpowiedz
ednak takie autonomiczne auto ma szybszy czas reakcji niż człowiek.


@smk666: czas reakcji masz szybszy ale droga hamowania wcale nie jest krótsza zwłaszcza ze względu na wagę pojazdu w połączeniu z prędkością.
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: No to ciekawe, bo tu już prawie 2022, a nie dość, że pełnoprawny produkt wciąż wygląda na co najmniej odległy o lata, to gdzie tu jeszcze czas na akceptację społeczną, prawną, a potem na ciężkie inwestycje kapitałowe potrzebne do zbudowania sieci ładowarek i samochodów Tesli w każdym mieście. Ale marzyć każdy może, czas pokaże kto miał rację ;)
  • Odpowiedz
droga hamowania wcale nie jest krótsza zwłaszcza ze względu na wagę pojazdu


@ksiak: droga hamowania nie zalezy od wagi/ciężaru pojazdu

czesciowo wplywa ona na wspolczynnik tarcia, ale zakladam ze kazdy pojazd jest w tym podobny (normalne cisnienia, obciazenie osi, rozklad masy etc.)
  • Odpowiedz
Dla przykładu, w 2012r. mieliśmy mieć skończoną drogę s5 (Poznań-Bydgoszcz). Mamy 2021 i droga nie jest skończona. A mówimy tu tylko o kawałku infrastruktury...


@bill-adamsonn: a co ma jabłko to ananasa?

Idąc tym sposobem myślnia, dlatego, że Lotnisko pod Berlinem jest budowane kilkanaście lat...to tyle samo powinno zająć Tesli zbudowanie Fabryki. Tymczasem już kończą i do końca roku, powinny zacząć wyjężdżać nowe auta (czyli wyrobią się w 1,5 roku)
  • Odpowiedz
@ksiak: i czego to dowodzi? ze ciezarowy lamie prawa fizki? pisz do panow ze sztokholmu
juz raz wspominalem ze w podobnych warunkach kazdy pojazd bedzie hamowal tak samo, niezaleznie od masy - widze ze trzeba powtorzyc
  • Odpowiedz
juz raz wspominalem ze w podobnych warunkach kazdy pojazd bedzie hamowal tak samo, niezaleznie od masy


@Tylko_noc: to jakim cudem im wyszły inne wyniki? Według Ciebie, złamali prawa fizyki?
  • Odpowiedz