Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem u większości osób tak dużej chęci posiadania dzieci. Jak to wygląda ? Przychodzi taki moment w którym stwierdzacie, że macie za dużo czasu, za mało stresu w pracy, więc trzeba walnąć sobie dziecko ?
Może trochę ostro ale nigdy mijając pary z dziećmi nie pomyślałem, że też kiedyś tak chce, przecież czas i trud jaki należy włożyć w wychowanie dziecka, mówię tutaj o "dobrym wychowaniu" jest kompletnie nieadekwatny do tego co otrzymamy w zamian.
Gdy będą pełnoletnie i tak wyjadą, widujecie się na świętach, a cała wasza młodość zmarnowana na wychowywaniu. Szczerze nie pojmuję parcia społeczeństwa na dziecko, jeszcze w takim kraju jak Polska.
#antynatalizm
  • 99
@Floooki: To co piszesz to ciężki temat. Rezygnacja z fajnej pracy, wyrobionej pozycji i z życia na poziomie jest ciężka. Opieka na starość nad rodzicami wiąże się z powrotem w rodzinne strony i bycie przy nich. Zrezygnujesz z obecnej pracy? Jeszcze pół biedy jak mieszkają w mieście, ale spora część żyje sobie spokojnie na wsi i jak się przeniesiesz to dostaniesz pracę najwyżej na produkcji. Dlatego sporo osób i tak wynajmuję
@Floooki: Moja mam pracuje już od lat jako opieka dla osób starszych oraz niedołężnych i zdziwiłbyś się ile dzieci ma #!$%@? na starość na rodziców, a mówimy o dzieciach, które teraz mają po 50-60 lat (moja mama opiekuje się zwykle osobami po 80-90 lat), czyli takimi wychowanymi jeszcze w dawnych wartościach, gdzie to niby rodzina najważniejsza. Jeśli takie osoby mają #!$%@? w rodziców na starość to nie wróżę, aby dzisiejsze dzieci
Przychodzi taki moment w którym stwierdzacie, że macie za dużo czasu, za mało stresu w pracy, więc trzeba walnąć sobie dziecko ?


@Emnesti: trochę tak. Nadchodzi taki moment, że osoba stwierdza, że jest gotowa i chce mieć dziecko. Jakby nie patrzeć jest to w nas zapisane genetycznie. Pomijam sytuacje wpadki lub nacisku z zewnątrz.

Może trochę ostro ale nigdy mijając pary z dziećmi nie pomyślałem, że też kiedyś tak chce, przecież
@Emnesti: trochę tak. Nadchodzi taki moment, że osoba stwierdza, że jest gotowa i chce mieć dziecko. Jakby nie patrzeć jest to w nas zapisane genetycznie. Pomijam sytuacje wpadki lub nacisku z zewnątrz.


@Bonwerkz: W genach mamy jedynie potrzebę seksu. Istnieją takie plemiona co w ogóle jeszcze nie wpadły na to, że ruchanie prowadzi do bombelka. Nie mówiąc już o całej reszcie zwierzaków. Zresztą widać to też po przyroście naturalnym w
@Emnesti presja spoleczna, wychowanie, zmuszanie starszego rodzenstwa do opieki nad mlodszym (chociaz to moze miec odwrotny skutek). Ludzie to debile, widac to po tych najbiedniejszych, ktorzy produkuja mase potomstwa. A argument 'nie będzie mial ci kto szklanki z woda podac na starosc' jest jeszcze bardziej debilny, bo nikt ci nie jest w stanie zagwarantowac, ze twoje dziecko nie odwroci sie od ciebie, nie zerwie wiezow, bo rodzice wyprodukowali go tylko dla swoich