Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym coś ogłosić.

Wszem i wobec ogłaszam co następuje: Nastąpił kres świata 16 GB RAM. Od teraz, minimalną ilość pamięci ustala się na 32 GB.

Ogłoszenie wynika z faktu konieczności zastosowania hard resetu PC, który to PC przy 2 VM, 10 kartach w FF, 3 kontenerach dockera i uruchomionym phpstormie z jednym projektem zeżarł wszystko co do zeżarcia było wraz z 8 GB swapu.

Dziękuję za uwagę, miłego upgrade'u.

#linux #programowanie #pcmasterrace #ogloszenie
  • 8
@szczesc_borze: imo 16 GB to minimum, ale solidne dla większości zastosowań programistycznych. Klepiąc np. duży projekt w C++ 32 GB to minimum, bo inaczej możemy mieć problem z linkowaniem. Z drugiej strony pisząc w takim go mogę uruchomić 100 serwisów na jednej maszynie, używać IDE napisanego w Javie i Chroma a i tak nie mam najmniejszych problemów z pamięcią
@szczesc_borze: a czy ktoś mi powie, bo ja tak sobie cośtam hobbystycznie czasem pyton troche java, arduino. I tak wczoraj z ciekawosci policzylem, że pamiec 128GB w telefonie jakby te wszystkie 0 i 1 wydrukować na standardowych kartkach jak z książki która ma koło 1800 znaków daje 1900 ton papieru to jest 67 tirów. I ok nawet połowy nie mam zajętej, jakieś zdjecia cos. Tylko dlaczego sam windows mi sie już
Wiesz, moj pierwszy komputer to było 386 40Mhz i 4mb ramu w 93 i kosztował dużo, teraz mam telefon samsunga za 1200zł ze średniej pułki za który w tymże 93 roku USA zrobiło by pustynną burze w Norwegii. Jeśli nie zastanawia Cie czego superkomputery uczą sie o każdym użytkowniku androida o którym wiedzą absolutnie wszystko, i potrafia jak chyba wiesz doskonale łączyć fakty a nawet pies sie nauczy o której dostaje jedzenie