Wpis z mikrobloga

Zarabiam 13k(po podatkach), jestem programistą seniorem z 4 lat expa a tak nie stać mnie na jakieś lukusy.
Jeśli PIS wprowadzi ten cały nowy ład to wyjeżdżam z polski do jakiegoś normalnego kraju.

Oto moje koszta stałe:

- Rata za mieszkanie - 2.5k
- Rachunki - 0.6k
- Leasing - 1.5k
- Kredyt na remont - 0.7k
- Zakupy - 2k
- Hobby, #netflix #hbogo, rozrywki - 0.5k
- Jedzenie na mieście, zamawianie co jakiś czas jakiegoś #sushi albo kuchnii indyjskiej - 2k
- Lekarze prywatni - 0.5k

Wychodzi w sumie 10.3k kosztów stałych przy zarobkach 13k! czyli 2700 oszczędności na miesiąc. A i tak one topnieją bo często pojawiają się jakieś niespodziewane wydatki typu dentysta, wyjazd na narty albo prezenty dla chrześniaków.

Jak wprowadzą te zmiany podatkowe to będę musiał chyba zrezygnować z samochodu żeby się utrzymać... Tak #zalesie

#programista15k #programowanie #naukaprogramowania #nieruchomosci #zalesie #gorzkiezale #mieszkaniedeweloperskie #carboners
  • 22
@Scaab: łatwo zbić te koszty stałe:

- Rata za mieszkanie - 2.5k
- Leasing - 1.5k
- Kredyt na remont - 0.7k

od razu ci odejdzie 5.7k jak tylko wykupisz sobie autko i spłacisz kredyty, wtedy bez problemu sobie zaoszczędzisz

- Jedzenie na mieście, zamawianie co jakiś czas jakiegoś #sushi albo kuchnii indyjskiej - 2k

podobnie - zatrudnij prywatnego kucharza to zaoszczędzisz na wypadach na miasto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
od razu ci odejdzie 5.7k

@diogene: 4.7k wychodzi z tych kosztów które podałeś, to ten tysiąc co zrobi różnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)