Wpis z mikrobloga

  • 119
Przestrzegam was przed #!$%@? dentystami! Jeśli będziecie mieli infekcje zęba, zęba który jest do wyrwania, ale równocześnie jest chory to zasada jest taka: najpierw leczenie infekcji, potem wyrywanie! Mi tylko wyrwali zęba, odmówiono mi antybiotyku. Obecnie nie mam czucia na brodzie i dolnej wardze plus złapałam zapalenie okostnej. Owszem w końcu trafiłam do innej kliniki, ale już z zakażeniem. Siedzę na antybiotyku i powiem wam, że nikomu nie życzę tak #!$%@? bólu , gdzie można doznać uczucia szaleństwa.

Masa kasy wywalona w błoto, kolejne koszta mnie czekają. Żale się bo należy uważać na tych pseudo lekarzy! Uważajcie na siebie i dajcie o zdrowie.

#dentysta #uk #stomatologia #zalesie
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: Ja mam na ten temat inne zdanie, żadnych zabiegów chirurgicznych na zakażonych tkankach nie wykonuje się bez osłony antybiotykowej. Zakażonych. Nie mówię tu o planowej ekstrakcji zębów z różnych wskazań. Ale jak jest zakażenie miejscowe to zawsze antybiotyk czy to czyrak, zakażony kaszak czy ropień okolo wierzchołkowy.
@dr_Batman: A ja stosuję się do wytycznych przygotowanych przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Podstawowym działaniem zwalczającym infekcję jest usunięcie przyczyny, czyli wyleczenie lub usunięcie zęba.

Ale jak jest zakażenie miejscowe to zawsze antybiotyk


I to jest właśnie błędne myślenie, szczególnie widoczne u starszych lekarzy, którzy uważają "a lepiej dać niż nie dać, nic się nie stanie". Zachęcam do zapoznania się, zdrowy organizm sam sobie poradzi z miejscowym zakażeniem:

https://pts.net.pl/najnowsze-rekomendacje-racjonalnej-antybiotykoterapii/
Ale jak jest zakażenie miejscowe to zawsze antybiotyk

(...)zdrowy organizm sam sobie poradzi z miejscowym zakażeniem:


@SkrytyZolw: Czekaj czekaj. Czyli jeśli masz ropnia, usuwasz go chirurgicznie, usuniesz go niechlujnie, ropa się wydostanie do rany, ale nie dasz atb bo wytyczne? xD
Skoro OPka ma zapalenie okostnej teraz to albo infekcja nie była taka niegroźna, albo chirurg #!$%@?ł manianę z aseptyką.

Daj linka do tych wytycznych, a nie do artykułu o nich.
@SkrytyZolw jak nie miałam objawów? Opuchnięte oczy, opuchnięte gardło, paraliż połowy twarzy, posmak ropy w ustach i ból który ścina z nóg. Także ten, jesteś jedną z tych osób, które się mądrzą, ale to nie wychodzi. Infekcja-leczenie-wyrywanie. Tak ma być, a pisałam że ząb jest chory.

@filozof900 baba angielka.

@ZoNKeR dobry pomysł, tak zrobię!
@GregPelka: tam masz do pobrania pdf, nie znalazłam nigdzie dostępnego online. Co to znaczy niechlujnie?

Jeżeli mam pacjenta z ropniem, bez objawów ogólnych i zdrowego, to tak. Po co zdrowej osobie antybiotyk doustny przy zakażeniu miejscowym? Oczyszczasz i odkażasz ranę albo zakładasz antybiotyk bezpośrednio do zęba. Wyjątek stanowią przypadki gdy nasze znieczulenie nie chce działać.

Dopiero przy pojawieniu się objawów ogólnych przy zaawansowanym zapaleniu wskazany jest antybiotyk.
Oczywiście dba się o
@GregPelka: co ma piernik do wiatraka? Na wykopie żadnej przysięgi nie składałam. Odniesiesz się jakoś do tego co wrzuciłam? Jak widzisz jest to zgodne z tym, co pisałam już wcześniej.
Co to znaczy niechlujnie usunąć ząb?
co ma piernik do wiatraka? Na wykopie żadnej przysięgi nie składałam.


@SkrytyZolw: Co ma piernik do wiatraka? Tekst był chamski i pokazał Twój niski poziom.
Co to znaczy niechlujnie?

niechlujny

wyróżniający się brakiem czystości, porządku; zaniedbany, brudny

Za SJP.
@GregPelka: Kolejny komentarz i zero merytorycznych wypowiedzi. Nawet nie umiesz wytłumaczyć co sam miałeś na myśli. Ostatni raz pytam - odniesiesz się do wytycznych, które wrzuciłam czy dalej będziesz robił fikołki, bo potwierdziły to co pisałam wcześniej?
Czekam również na odpowiedź jaki ma związek przysięga lekarska z odpowiadaniem mirkom na wykopie?
Nawet nie umiesz wytłumaczyć co sam miałeś na myśli


@SkrytyZolw: Widzę, że z logicznym myśleniem również nie najlepiej.
Sytuacja A: OPka miała objawy ogólne (jak później dodała, za co ją zjechałaś), lekarz usunął zęba bez osłony atb - infekcja się pogorszyła - lekarz #!$%@?ł.
Sytuacja B: Nie było objawów ogólnych, infekcja rozwinęła się po ekstrakcji - zawiniła kiepska aseptyka lub lekarz #!$%@?ł. Tudzież pacjentka znalazła się w nieszczęśliwej grupie 2-3% pacjentów
@GregPelka:

jak później dodała, za co ją zjechałaś


Zacytuj gdzie ja ją obrażam?

Czegoś nie rozumiesz? Czy może widzisz inne wytłumaczenie?


Nie rozumiem gdzie tu odniesienie do wytycznych. Masz przedstawione schematy działania, o których wyżej pisałam i w które powątpiewałeś.

#!$%@?, foch


Gdzie ten foch? Po prostu stwierdzam fakt, że szkodą na nią czasu. Opka zaczęła się rzucać, tylko dlatego, że zwróciłam jej uwagę, że odmówienie antybiotyku to niekoniecznie musiał być
@Jagoo: Mnie #!$%@? brytol korone. Generalnie #!$%@? zeba, ze korona byla potem potrzebna, a potem doszlo do zapalenia okostnej, bo ten glupi #!$%@? przedziurawil mi korone.
@sh2dov ale współczuję!! No mi spieprzył najpierw jakiś Abdul, potem Brytyjka, a teraz w końcu znalazłam kogoś, ale nie wiem skąd jest. Na pewno nie z UK