Wpis z mikrobloga

  • 42
Żona mnie męczy żeby kupić Termomixa, ale nie widzi mi się wydawać tyle waluty na to. Pół roku byłem na #keto a teraz od paru miesięcy na #lowcarb i jakoś nie widzę, żeby ten Termomix to był jakikolwiek upgrade dla naszego żywienia (a na pewno mojego). Ktoś z Was jest na keto lub lowcarb i używa Termomixa? Opyla się to kupić?
  • 186
  • Odpowiedz
@vectoreast:

Jeśli chcę przygotować bulion z wcześniej podpieczonych kości lub warzyw to ok.

O czymś takim właśnie myślę. Wywar tonkotsu to wstępne przegotowanie, a potem gotowanie na pełnej piździe #pdk co normalnie schodzi 7-10 godzin, a z szybkowarem może zejść dużo szybciej. Jak ktoś często korzysta to pewnie super.
  • Odpowiedz
@Loob77: mnie dziewczyna też próbowała kilka razy namówić na termomixa, ale jako, że lubię gotować to pomysł upadł i zamiast w termomixa, zainwestowałem w pożądnego robota kuchennego(kenwood). Używam już od roku i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu, a mnogość przystawek daje Ci ogromne możliwości w kuchni.
Rodzice mają lidlomixa i na razie nie zrobili nic ponad to co ja jestem w stanie zrobić w robocie.
  • Odpowiedz
@Loob77:
Ja ze swojej perspektywy mega polecam, nie jestem przedstawicielką, ale TM używam prawie codziennie ( chyba, że chodzi o jakiś tradycyjny obiad), to wiadomo, że nie obieram w nim ziemniaków ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( co też się da, ale mi się nie chce z tym bawić). Poza tym tm otworzył mi nowy świat przepisów, których wcześniej bym nie spróbowała, a tak mam ochotę je robić
  • Odpowiedz
@Loob77: proponuje lidlomix, podróba termomixa w przyzwoitej cenie i z tą samą funkcjonalnością

Różnica jest taka, że te mixy to dodatek do kuchni a nie zastępstwo. Jednak w cenie termomixa można się spodziewać, że urządzenie zrobi więcej niż zupe i ciasto.

Tak na marginesie, robi zajebiste drinki XD
  • Odpowiedz
@Loob77: może nie jestem na keto czy lowcarb, ale z zakupu jestem mega zadowolony. Jak wyżej, zazwyczaj służy jako drogi blender, ale zrobienie pizzy czy ugotowanie czegokolwiek zajmuje tylko moment - a jeśli gotujesz dużo, to od razu zauważysz oszczędność czasu
  • Odpowiedz
@Loob77: kupiłem takiego z lidla (2 generacja) i za 700zł jako drogi blender może być - sernik, ajerkoniak, masło orzechowe - super. Gotowanie - po co? Thermomixiarze potem żeby usprawiedliwić zakup drogiego urządzenia wymyślają jak sobie utrudnić życie thermomixem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hplaserjet4250: Ja zdecydowanie odradzam Lidlomixa. Miałem Thermomix i sprzedałem, bo padłem ofiarą reklamy i filmów jaki to Lidlomix nie jest znakomity za ułamek ceny Thermomixa. Nie jest genialny, baza przepisów to żart, a przede wszystkim TO odróżnia te dwa urządzenia. Praktycznie nic w Lidlomixie nie wychodzi dobrze, przepisy są naszpikowane błędami, często dane rzeczy się wykluczają. Dodatkowo jeśli przepis wbudowany mówi, by coś posiekać daną ilość sekund to praktycznie nigdy nie
  • Odpowiedz
@Kosedek: O kurde, dziękuję za tak rzeczowe podejście do sprawy. Ja namawiam żonę od dawna na termomixa (argumentując tym ze duzo jem i ulatwi mi to zycie), ale po tym co przeczytałem spasuję. Tym bardziej że #!$%@?śmy sobie nowe patelnie na których gotowanie to przyjemność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz