Wpis z mikrobloga

Żona mnie męczy żeby kupić Termomixa, ale nie widzi mi się wydawać tyle waluty na to. Pół roku byłem na #keto a teraz od paru miesięcy na #lowcarb i jakoś nie widzę, żeby ten Termomix to był jakikolwiek upgrade dla naszego żywienia (a na pewno mojego). Ktoś z Was jest na keto lub lowcarb i używa Termomixa? Opyla się to kupić?
  • 186
@Loob77 wszystko już zostało chyba napisane w temacie TM ale ja od siebie dodam że siostra czasem przynosi ciasta przygotowane za pomocą tego urządzenia i mam wrazenie że wszystkie smakują tak 'sklepowo' w znaczeniu negatywnym, jakbys kupił pakowane ciasto drozdzowe z Biedronki, ciasto na pizze z kolei było niesamowicie tłuste, a po upieczeniu smakowalo jak z Telepizzy, nic specjalnego i ręcznie można bez trudu uzyskać lepszy efekt
ale wiesz, że w restauracjach mają po kilka thermomixów na kuchni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kismeth: zdarza się, to prawda, bardzo często przygotowuje się w restauracjach sosy, ewentualnie używa jako blendera, ale kto bogatemu zabroni.
@rybsonk:
@jar3cki: Lidlomix ma jedną zasadniczą wadę. Ubogą bazę przepisów.


Tak wiem, można adoptować te z Thermomixa. Ale wtedy cała magia tego urządzenia pryska jak bańka mydlana. Bo wykonujesz zwykły przepis z telefonu, do tego równie dobrze nada się blender z podgrzewaniem od MPM za 999 zł :) a nie Lidlomix za blisko 2k.

Brawo, wlasnie rozjechałeś caly absurd uzywania thermomixa. Bo o bez niego te dedykowsne przepisy wykonasz.
@Kapitan_Wie_Wszystko: to co napisałam wyżej. ja przeprowadzilam siędo swojego mieszkania i nie inwestowałam w żadne sprzety, dostałam thermo w prezenie i mi to wystarcza. Czy upilabym go sama? nie wiem, nie myślałam o tym. używam go do robienia zup, gulaszy, ciast, pizzy, chałek, pieczywa. nie mam inncyh sprzętów, nie zajmują mi zatem miejsca :) nie plauje bronić thermo bo mi to obojętne :D
@Loob77: Testowałem to urządzenie przez kilka miesięcy, bo znajoma mi pożyczyła. Zauważyłem jedną zaletę - wygodnie się ryż gotuje i gotuje na parze. Po za tym tu są same wady, serwis to dno, a system dystrybucji śmierdzi MLM czyli piramidą finansową pod przykrywką dystrybucji. Za tę cenę dostaniesz kilka razy tańsze podobnej jakości roboty kuchenne, a ja dla samego gotowania ryżu i na parze nie będę wydawał kilkanaście razy więcej niż
@Loob77: ja mam lidlomix i to złoto, kosztował z 1.5k, robi tysiąc rzeczy, ściąga przepisy i na końcu sam się jeszcze myje jak dolejesz mu płynu. Rozważ serio.bo.warto (ale nie oryginalny bo cena używanego samochodu nie jest warta tego sprzętu XD)