Wpis z mikrobloga

Nie wiem co robić dalej.

Mieszkam we #wroclaw już 3 lata i 3 razy się przeprowadzałem xD Nie mam siły na kolejną przeprowadzkę a i tak pewnie kolejne mieszkanie będzie pod jakimś względem #!$%@?. Jak nie grzyb to problemy z właścicielem. A najgorsze są te #rodzinki, których #dzieci biegają jak po kokainie całe dnie. Nie da się do nich trafić. Całe życie mieszkałem w domu rodzinnym i może ciężko mi się przystosować, może mam pecha.
Mam 23 lata i 200k oszczędności. Miesięcznie odkładam jakieś 15k. Myślałem żeby kupić #mieszkanie na ostatnim piętrze, ewentualnie może wynająć (ale sąsiedzi po bokach nadal zostają). Na budowę albo zakup domu jestem jeszcze za młody, bo za 2 lata nawet nie jestem pewny czy będę we Wrocławiu oraz gdzie będę. Mieszkam tutaj obecnie tylko dlatego, że dziewczyna akurat tu studiuje i chciałem się wynieść jak najdalej od rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Troche #zalesie. I nie, nie jest to #zarzutka

#sasiedzi #nieruchomosci #pytanie
  • 34
  • Odpowiedz
@LGirl: Ale można przejść i popytać po sąsiadach co mieszkają na ostatnim piętrze i wykluczyć wszystkie te rzeczy. Jaki interes mieliby w okłamywaniu mnie?
  • Odpowiedz
@dran2: Chciałbym się znać na nieruchomościach, żeby wiedzieć czy mi się to opłaca. Ale w sumie biorąc pod uwagę, że rocznie wywalam 24k na wynajem to prawie na pewno mi się opłaca. A oprocentowanie nie dowali mi jakoś mocno bo spłace w 2-3 lata
  • Odpowiedz
Chciałbym się znać na nieruchomościach, żeby wiedzieć czy mi się to opłaca. Ale w sumie biorąc pod uwagę, że rocznie wywalam 24k na wynajem to prawie na pewno mi się opłaca. A oprocentowanie nie dowali mi jakoś mocno bo spłace w 2-3 lata


@MasterOf8: W takiej konfiguracji IMO zdecydowanie się opłaca... Nie wiem, co by musiało się stać, byś na zakupie mieszkania stracił... Chyba ceny 50% w dół, ale to naprawdę
  • Odpowiedz
A przy sprzedaży poniżej 5 lat muszę zapłacić podatek


@MasterOf8: Z tego co pamiętam jeżeli kasę ze sprzedaży przeznaczysz na zakup kolejnej nieruchomości w ciągu bodajże roku, to nie musisz płacić tego podatku ;)

Mieszkanie (także takie na kredyt) ochroni Twoje oszczędności przed inflacją. W perspektywie 10 lat nieruchomości w PL będą moim zdaniem drożeć (no chyba, że coś potężnie jebnie, ale też zależy co, bo np. kryzys klimatyczny może jeszcze
  • Odpowiedz
@MasterOf8: gówniaki, hałas, sąsiedzi, darcie ryja w nocy, gazowanie samochodów, wychowana w domku, na początku było mi cięzko mieszkać w bloku czyt. klatce etc teraz troche lepiej, ale za to nabawiłam się potęznych problemów z snem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ogolnie docelowo na przełomie tego roku i przyszlego chcę się stąd wynieść
  • Odpowiedz