Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Gdzie w Polsce jestem wstanie dostać "grass fed" masło albo masło klarowane? Niby są jakieś sklepy online, ale ceny mocno zaporowe. Słyszałem o Kerrygold, ale "podobno" to trochę naciągane.

Obecnie wcinam takie standardowe z biedry, 20zł/500g. Spożywam go całkiem sporo, bo około 100g dziennie, jako dodatek do warzyw czy jajek i z tego tytułu szukam czegoś naprawdę dobrej jakości.

No chyba, że zamienić na olej kokosowy. Z tym, że obecnie jem około 50g wiórków kokosowych, więc trochę już tych "kokosowych" tłuszczy mam.

Any ideas? Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi!

#paleo #keto #pytanie #dieta #maslo #zdrowie
  • 8
Słyszałem o Kerrygold, ale "podobno" to trochę naciągane.


@Nokiius: > @Nokiius: kerrygold, irlandzkie. Do kupienia w każdym Auchan

@Feretere:

uwielbiam zadawać pytania w internecie xD
o kerrygold też słyszałam parę razy + czytałam parę lat temu artykuł, nie pamiętam czy ktoś im karę wlepił, czy tylko taka ot informacja że znaleziono w polskim maśle margarynę

nie lepiej będzie Ci poszukać lokalnie kogoś kto ma krowy i robi własne masło?
@jalop: No skądś te kalorie na keto muszę brać. Orzechy włoskie + macademia + wiórki z kokosa + właśnie masło. Zazwyczaj wychodzi koło 70g, jak jem tłustą rybę, a około 100g jak jem indyka (wtedy daję więcej, bo brakuje kcal). Cel mam ustawiony 2600/2800 kcal, waga stoi w miejscu (a sprawdzam codziennie 2 razy).

Zwykle przez 3-4 miesiące wbijam trochę masy, a potem 8-9 miesięcy mam redukcję. Taki czysty tłuszcz idealnie