Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłam w kościele (msza dla dzieci więc zamiast kazania była luźna dyskusja z dzieciakami na temat dzisiejszej ewangelii)i było o tym że 2 apostołów chciało być prawą ręką Jezusa i ksiądz opowiada że posiadanie władzy, to odpowiedzialność a nie przyjemność, ciężka praca dla ludzi a nie korzystanie z przywilejów. No i pyta jakich tam znają dzieciaki przywódców one kilku wymieniły, prezydent premier i on mówi, że w USA rządzi Biden a jakiś chłopaczek, nie wiem, 8 lat może, że w USA rządził Trump a Biden jest tylko marionetką. Zaskoczyło mnie to w sumie (że dziecko ma zdanie na ten temat)

Ewangelia o której była mowa
https://opoka.org.pl/liturgia/sunday/

Ewangelia (Mk 10, 35-45)
Przełożeństwo jest służbą

#kosciol #ewangelia #biden #trump #usa
  • 4
@ZlodziejBilonownic Pewnie tak, ale tak sobie pomyślałam, że w sumie ja w jego wieku to wiedziałam tylko, że u nas rządzi Jaruzelski i w sumie chyba tyle. Nie interesowały mnie rozmowy dorosłych, tylko żeby nie kazali mi iść spać po dobranocce
Zaskoczyło mnie to w sumie (że dziecko ma zdanie na ten temat)


@taktoto: Raczej powtarza slogany, podobnie jak cała reszta prawicy. Ot pewnie się tatuś chwali przed kolegami, że dziecko takie rzeczy mówi i jest śmiesznie.