Wpis z mikrobloga

Mirki, w ostatnim czasie mam trochę stresów i ciężko mi nad tym panować. Po pracy biegam i to pomaga rozładować mi to napięcie jednak chce sobie kupić jakieś łagodne tabletki na uspokojenie, które mogę wziąć przed np. spotkaniem, które mnie stresuje w pracy. No i pojawia się pytanie czy takie tabelki w połączeniu z bieganiem (biegam głównie od razu po pracy) mogą wpłynąć negatywnie na moje samopoczucie? Przypuszczam, że tabletka w dużym uproszczeniu rozluźnia, uspokaja bicie serca itp a bieganie wręcz odwrotnie tzn. pobudza, przyśpiesza bicie serca itd. Gdybym zdecydował się na doraźne branie takich tabletek to robić jakąś przerwę przed bieganiem np. z 2-3 godziny od wzięcia tabletki?

#bieganie #sport #farmacja #zdrowie
  • 17
  • Odpowiedz
@lgc89: 5-htp dobrze niweluje stres w pracy i ogólnie działa przy nerwowych sytuacjach. Opcjonalnie tryptofan, ale on ma w gratisie frywolność i człowiek może czasem powiedzieć coś głupiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie zauważyłam żeby jakoś wpływały na jakość aktywności fizycznej, ale zdarza się, że gdy jem je zbyt często to boli mnie głowa.
  • Odpowiedz
@lgc89 najlepiej dla Ciebie jako faceta jakbyś w ogóle nie biegał, bo pomijając, że to niszczy stawy, to obniża testosteron.
Widziałeś kiedyś lwa? On nie ma stresów i zmartwień, je i śpi, bo naturalnie ma mnóstwo teścia.
Polecam trening siłowy / interwałowy, dobrą dietę bogatą w białko i mięso (steki) i dobry sen (8h).
Stres w pracy z jakiego powodu? Musisz albo lepiej ogarnąć obowiązki albo mieć bardziej #!$%@?. Na dłuższą metę
  • Odpowiedz
@Kelemele: Nazwałbym ten stres typowym dla np. rozmowy o pracę, przed egzaminem itp. Zwykłe napięcie przed czymś nieznanym (chyba to dobre określenie). Objawy to przede wszystkim drżenie rąk ale i problemy z zebraniem myśli np. szukam też teraz pracy i część rozmów mam po angielsku i czasem jakbym zapominał 90% słów :P Generalizując coś co pozwoli mi złapać mi luz
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Przecież to tabletki dostępne w każdej aptece i w necie, niczego tu konsultować z nikim nie trzeba. Tryptofan jest nam generalnie potrzebny i dostarczany z jedzeniem, ale nie wszyscy są fanami tego w czym jest go najwięcej ;)
Ale ziółka też mogę polecić - na stres działa melisa, rumianek, jaśmin i róża.
  • Odpowiedz
@lgc89: Spróbuj CBD. Powiedzmy, że trochę "ścina górki" nastrojów, ale działanie jest raczej subtelne i nie każdy je odczuwa w znaczący sposób. Wpływ na bieganie żaden.
  • Odpowiedz
najlepiej dla Ciebie jako faceta jakbyś w ogóle nie biegał, bo pomijając, że to niszczy stawy, to obniża testosteron.

Widziałeś kiedyś lwa? On nie ma stresów i zmartwień, je i śpi, bo naturalnie ma mnóstwo teścia.

Polecam trening siłowy / interwałowy, dobrą dietę bogatą w białko i mięso (steki) i dobry sen (8h).


@kipowrot: Chłooopie... ale żeś bro-science #!$%@?ł...
  • Odpowiedz
  • 2
@lgc89 kurczę, chciałem praktycznie identyczny post napisać ok. 2 tygodnie temu. Też ostatnio się nad tym zastanawiałem, bo mam ciężki okres w pracy, nawet bieganie mi radości nie dawało. Polecam iść pobiegać do lasu. Las robi robotę. Trzymaj się Zuchu.
  • Odpowiedz
@nuj-ip @paramedic44 @Hektar4 @muguet @Pfnet @leasy2 @krzat:

@kipowrot: Tak na poważnie, to mocno mieszasz takimi teoriami z czapy, obiektywnie to co napisałeś jest bardzo złą radą.

W kontekście samego zdrowia człowieka, jedną z najważniejszych rzeczy jest kilka godzin (3-4) tygodniowo umiarkowanego cardio / aktywności fizycznej w przedziale tlenowym.
Serce to najważniejszy mięsień i od niego zależy praca wszystkich innych organów, w tym mózgu (σ ͜ʖσ
  • Odpowiedz