Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy! #audi a4 b9 wyskoczył mi taki komunikat od adblue , dodam że wczoraj ruszając w trasę zalałam adblue do pełna i robię to regularnie. Przejechałam 1000km i się pojawiło, nie ukrywam że nogi mi się ugięly ale po przejechaniu max 5 km komunikat znikł i nie wiem co robić, mam nadzieję że to tylko głupi błąd komputera, miał ktoś podobny problem/doradzi??
#pytaniedoeksperta #pomocy #kiciochpyta #motoryzacja
panidrwala - Mirki pomocy! #audi a4 b9 wyskoczył mi taki komunikat od adblue , dodam ...

źródło: comment_1636612946kAYX7ZTWrkzkGa9tgF6ocI.jpg

Pobierz
  • 35
@Ingenieur możliwe ale zastanawia mnie to że po zatankowaniu diesla na polskiej stacji (zazwyczaj tankuje w belgii) po przejechaniu około 10 km pojawiło mi się to na chwilę i znikło, może błąd jakiś syf a może coś z pogoda ? Cała trasa około 1/2 stopnie na plusie wjazd do Polski mgła i 6 stopni. Podjechałabym najchętniej w BE bo w Polsce jestem tylko na dwa dni, nie wiem co robić...
@panidrwala: emigracja here too:). Mialem podobny problem, tylko ze w mrcedesie GLC. W ASO wymienili sonde bezplatnie. Mozliwe tez, ze to po prostu blad komutera, ale zawsze lepiej sprawdzic, zwlaszcze przed dluzsza trasa.
@panidrwala miałem tak samo w transicie. Pokazywało się i gasło aż szlag trafił totalnie. Systemy adblue to trochę nieporozumienie. Awaryjne a sam płyn zamarza w zimie. Prędzej czy później będzie do wymiany albo wtryskiwacz adblue albo któryś z czujników. U mnie padł wtryskiwacz i 2 razy przetarła się wiązka :)
Z tego co wiem to AdBlue nie zalewa się do pełna ponieważ płyn zamarza, dla tego masz informacje o określonej ilości jaka możesz wlać, przynajmniej ja tak mam w VW
@panidrwala: ten blad może dużo kosztowac bo wymiana zbiornika to dobre kilka tysiecy. Ale jak znikl to moze chwilowe niedomaganie. Strasznie awaryjne i drogie sa systemy adblue w dieslach i o ile uwielbiam design A4 B9 to w dieslu bym na to auto nie spojrzal. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)