Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy! #audi a4 b9 wyskoczył mi taki komunikat od adblue , dodam że wczoraj ruszając w trasę zalałam adblue do pełna i robię to regularnie. Przejechałam 1000km i się pojawiło, nie ukrywam że nogi mi się ugięly ale po przejechaniu max 5 km komunikat znikł i nie wiem co robić, mam nadzieję że to tylko głupi błąd komputera, miał ktoś podobny problem/doradzi??
#pytaniedoeksperta #pomocy #kiciochpyta #motoryzacja
panidrwala - Mirki pomocy! #audi a4 b9 wyskoczył mi taki komunikat od adblue , dodam ...

źródło: comment_1636612946kAYX7ZTWrkzkGa9tgF6ocI.jpg

Pobierz
  • 35
@panidrwala Ad-blue tankuje się według wskazania ilości litrów z komputera. Tankowanie do pełna powoduje że czujnik optyczny świruje gdy lustro mocznika znajduje się powyżej tego czujnika. Czyli, czujnik nie widzi lustra - niema adblue. Radzę dać mu ostro w kość wtedy zwiększa się zużycie ad-blue i jest szansa że to lustro się pojawi. Gdy czujnik nie rozpozna lustra w ciągu 1000km samochod będzie musiał być odpalony w ASO. Niewiem czy jest to
@panidrwala: Nie dość ze nie zalewa się do pełna ale tez chyba można odpalić samochód po 30 sekundach. Coś takiego kojarzę z instrukcji ale to przy manualu. Przekręcasz kluczyk i czekasz 30 sekund bo wtedy coś sobie z adblue sprawdza
@panidrwala: mialem dokładnie ten sam problem w tym samym aucie. Na początku pojawiło się na chwile i potem zniknęło, ale niestety po jakimś czasie pojawiło się na dobre. Dolanie adblue nie pomogło. Finalnie odkryłem usterki tylko wyłączyłem adblue na komputerze samochodu u jakiegoś tam mechanika i problem rozwiązany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wg instrukcji niestety faktycznie jest tak, ze po tym odliczaniu kilometrów od 1000, auto nie