Wpis z mikrobloga

INFLACJA WZROSTOWA JEST BEZLITOSNA

Często widzę tutaj wpisy niskich osób narzekających na inflację wzrostu. Chciałem wam przedstawić teraz ten proces, ale z mojej perspektywy
****
Mam 27 lat i 187 cm wzrostu.
Mój aktualny wzrost osiągnąłem mając 15 lat.
Pamiętam, że wtedy na podwórku i w szkole byłem jedną z najwyższych osób.
Na osiedlowym boisku miałem ksywkę "długi"
Dziewczyny często komplementowały mój wzrost, od kolegów słyszałem "chciałbym być taki wysoki jak Ty!"
Gdy byłem w klasie maturalnej w moim roczniku byłem trzecim najwyższym chłopakiem (był jeden 1.92 i jeden siatkarz 2.05), a ogólnie w całej szkole byłem nie wiem może w top5, top6 najwyższych.
*
Ostatnio byłem współprowadzącym warsztaty dla młodzieży 16-18.
Co najmniej połowa chłopaków była mojego wzrostu bądź wyższa ode mnie.
*
Gdy byłem w liceum dziewczyny 175 były uważane za wysokie, a w całej szkole była chyba jedna mająca over 180
Teraz mijając licealistki na ulicy mam wrażenie, że co druga ma 175-180.
Coraz częściej mijam dziewczyny, które są prawie mi równe, a 10 lat temu nie mijałem żadnych.
**
Nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś dziewczyna skomplementowała mój wzrost
Gdy na tinderze pytają ile mam wzrostu i mówię "187" to przeważnie słyszę "ok może być", a 10 lat temu usłyszałbym pewnie "wow, ale jesteś wysoki!"
***
Inflacja wzrostowa #!$%@? Panowie, i coś czuję, że na starość z moim 187 będę uważany za człowieka przeciętnego wzrostu.

rales - INFLACJA WZROSTOWA JEST BEZLITOSNA

Często widzę tutaj wpisy niskich osób n...

źródło: comment_1637051386HKBf1enTXS3A8OSosEC5Dp.jpg

Pobierz
  • 16
Mam 27 lat i 187 cm wzrostu.

Mój aktualny wzrost osiągnąłem mając 15 lat.


Ostatnio byłem współprowadzącym warsztaty dla młodzieży 16-18.

Co najmniej połowa chłopaków była mojego wzrostu bądź wyższa ode mnie.


@rales: Totalny bulshit.
Też mam 187 cm i jestem wyższy od zdecydowanej większości nastolatków i to chodząc w butach z bardzo cienką podeszwą a nie w jakiś AIR Maxach, które dodają jeszcze z 7cm. Mówię o nastolatkach w dużych
@RychuiPeja
Mam 177 cm. Ok. 15 lat temu z takim wzrostem naprawdę się wyróżniałam wśród rowiesniczek w szkoleśredniej czy w gimbazie.
Dzisiaj sporo młodych dziewczyn ma co najmniej tyle co ja. Oczywiście, karakany tez jeszcze są.
Moja mama, też jest mojego wzrostu, wśród dojrzałych kobiet zdecydowanie się wyróżnia. Jako młoda dziewczyna ona i jej siostry (podobny wzrost) były uważane za naprawdę wysokie.
@Oyho: osoby o twoim wzroście zawsze będą ci się zdawać większe z racji że nie masz oczu na czubku głowy a niżej. Do tego dochodzi to że laski noszą buty z bardzo gruba podeszwą. Moja siostra ma 182 więc mam porównanie. Baba 180+ to kompletna rzadkość. Według tego kalkulatora 180cm lub więcej ma 1 laska na ~200 https://tall.life/height-percentile-calculator-age-country/?fbclid=IwAR17JsC_OUH9RtjT14Y5viJA-RhneEWAdhYxYvlV3dwEgxzxbk1AhTTQUyo
@Oyho: no ja jestem dość wysoki (197cm) ale mimo wszystko większość bab to karły niższe o głowe lub więcej. Mi się właśnie podobają ze wzrostem podobnym do siostry, które nie byłby duże mniejsze czyli 180-190, takich z kolei praktycznie wcale nie ma więc wybór też marny ¯\_(ツ)_/¯