Wpis z mikrobloga

Dobra #!$%@?, powiedzieć wam jak jest naprawdę z załatwianiem spraw przez sądy? Nie? No to wam powiem. Ilekroć widzę, kiedy na mirko pojawia się tekst "dojedź go w sądzie", "będzie płacone odszkodowanie" etc., to mnie #!$%@? jasny strzela. Życie to nie jest #!$%@? film i w PL nie dostaje się odszkodowań o bajońskich sumach tudzież procesy nie są załatwiane od ręki. Skuteczność polskiego wymiaru sprawiedliwości jest odwrotnie proporcjonalna do wiary w nim pokładanej. #!$%@? do dupy idzie dostać, a nie rzetelne i szybkie poprowadzenie sprawy. Dzisiaj przy herbatce przeczytałem tekst, że rodzina Izabeli z Pszczyny (ta od spadnięcia z rowerka ze względu na nieprzeprowadzenie aborcji) może się spodziewać ogromnego odszkodowania. Wiecie ile według rp.pl wynosi ogromne odszkodowanie za śmierć 30-letniej kobiety? 250k xDDDDD I to są polskie realia, a nie procesy rodem ze "Suits". U nas niestety wszystko się dłuży do granic możliwości i zanim kobieta (co do zasady) wywalczy podwyższenie alimentów, to #!$%@? dziecko osiągnie wiek samodzielności xD Aż mi się przypomniał tekst z serialu "Pitbull", gdzie Despero mówi, że Kojak może rozwiązywać sprawy w jednym odcinku, jak sobie scenariusz przeczyta. Dobra, #!$%@? - #!$%@?. Żale wylane. Elo.

#prawo
  • 50
@Giacomina: 2 razy kierowałem sprawę do sądu i dwa razy czas który na to wszystko poświęciłem nie był nawet 10% odszkodowania licząc nawet najmniejszą stawkę godziną. Mało tego jako osoba poszkodowana czułem się bardziej piętnowany, i bardziej musiałem udowodnić winę niż sprawca swoją niewinność. Ale w sumie to już działa od samego zgłoszenia na policji, kiedy traktują Cię jak śmiecia. Teraz wiem że lepiej brać sprawy w swoje ręce.
@SamotnyFapino No akurat z tym to chyba logiczne, że ktoś jest niewinny dopóki nie udowodni się inaczej. Ktoś kto oskarża musi dać dowody na to, że inna osoba jest winna a nie kazac komuś udowadniać niewinność. Gdyby tak było każdy mógłby cię oskarżać o niestworzone rzeczy i siedzieć z założonymi rękami z ty udowadniaj, że jesteś niewinny, ciekawe jak xD
@Soothsayer: @Giacomina: biorąc pod uwagę bardzo dużo uproszczeń i nie patrząc na inflację, szczegóły konkretnej sprawy itp:
Dostając minimalną pensję na pełnym etacie przez ok. 30 lat jakie kobiecie zostały na rynku pracy zarobiłaby 750k. Koszt wychowania jednego dziecka do 18 roku życia (wg centrum Adama Smitha) to 200-250k. W ciągu tych 30 lat jeśli czynsz za twoje mieszkanie to 500zl, zapłacisz 180k.

250 tysięcy to jest dużo jak dostajesz
Ale to ten co nie płacił musiał mieć intencje zrobienia Cię w bambuko od początku.


@Halbr: miał, to był szwindel gdzie jest ok. 1000 osób poszkodowanych

@Halbr: @Karoleer: mówię o sprawie cywilnej, prokuratura to był inny temat, natomiast w sądzie toczy się postępowanie od dwóch lat prawie, gdzie pierwszy rok to było przerzucanie akt z sądu do sądu aby ustalić odpowiedni sąd
@Giacomina: A druga sprawa o patologię sąsiadów co ciągle grają muzykę, bo kiedy zgłaszałem policji i przyjechał za którymś razem ten sam patrol poinformował że jeszcze raz wezwę to mandat dostanę xD Bo oni poprostu drzwi policji nie otwierali. W sądzie na szczęście miałem nagrania bo innaczej nikt by nie uwierzył. Na tą sprawę poświęciłem 2 miechy latania po komisariatach, nie przespanych nocy i na 2 sprawie orzekli dopiero 3k dla
250 tysięcy to jest dużo jak dostajesz taką kwotę bez dodatkowych warunków takich jak pozbycie się połowy zdolności zarobkowych gospodarstwa domowego. Za życie człowieka to jest śmieszna kwota.


@the_straenger: dlatego zachodnie korporacje o tym wiedzą