Wpis z mikrobloga

Jaki dostaliście najlepszy prezent na urodziny?
Ja dostałem wezwanie alimentacyjne na rzecz mojego ojca, który porzucił mnie (lvl 11) i resztę rodziny, na rzecz jakiejś dupy. Minęła cwiara, w trakcie której:
- jako ojciec był mi nieznany
- nie finansował mnie
- nie wychowywal, nie uczył, nie inicjował kontaktu
- widywaliśmy się przy okazji spotkań rodzinnych, "cześć" i koniec.
- popadł w chorobę alkoholową, która doprowadziła go na skraj wyniszczenia fizycznego i psychicznego
Już dawno odciąłem się od wszystkich toksycznych osób z rodziny, w tym mojego biologicznego ojca. Polecam każdemu ten styl życia. Teraz będę musiał postawić kropkę nad i, wierząc w sprawiedliwość społeczną, a której zdecyduje Sąd.
Nie żale się. Nie mam jeszcze zenwyjebki i chwilowo to boli cholernie, ale staram się myśleć jak o rozpoczęciu procesu o zrzeczenie się praw do biologicznego ojca.
Macie jakieś rady?
Ciepłe słowo też przyjmę, w końcu są moje urodziny :)
smiechsnajpera - Jaki dostaliście najlepszy prezent na urodziny?
Ja dostałem wezwani...

źródło: comment_1638833127Nxcg65wwtfBVKNtAEGgMkW.jpg

Pobierz
  • 159
@smiechsnajpera: to jest całe wezwanie? To jest gówno nie wezwanie. Chcą od ciebie wyzebrac informacje na temat twojego statusu żeby sklecić pozew. Niczego im nie udostępniaj w żadnym wypadku, bo tylko ulatwisz sprawe drugiej stronie. Jak przyjdzie pozew to wtedy można myśleć nad prawnikiem. Jak ojciec ma jakieś źródło dochodu, rentę emeryturę cokolwiek to każdy sąd zleje go w 2 minuty.
@smiechsnajpera: Mopsu nie słuchaj, poczytaj ustawę o pomocy społecznej nie kontaktuj się z ojcem i na nic się nie zgadzaj. Będą ci chcieli wcisnąć jakąś małą kasę do zapłaty żebyś machnął ręką na to, a potem mogą zwiększyć.
Najlepiej jakbyś miał się czym podeprzeć np wyroki sądowe o niepłacenie alimentów (to można pod znęcanie podciągnąć), wszystko co dotyczy ciebie, matki i rodzeństwa.
Przerabiałem to u różowej, domyślam jak się czujesz ona
@smiechsnajpera: czekaj to jest jakaś sprawa w sądzie czy sam mops prowadzi swoją sprawę? Bo jeśli tylko
MOPS to robisz tak: karzesz im #!$%@?ć i powiedzieć ze nie wypełnisz żadnego wywiadu z nimi bo i tu wymieniasz te rzeczy które napisałeś nam i nie życzysz sobie dalszego kontaktu. Bo jak będzie wywiad to przy każdej zmianie pracownika socjalnego zajmującym się sprawa twojego „ojca” beda dzwonić. I myśle ze to powinno zamknąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stefanf: w jaki sposób chcesz kogoś pozbawić praw rodzicielskich skoro one wygasają w momencie uzyskania przez dziecko pełnoletniości?
sam fakt że takie coś istnieje jest idiotyczny


@vieniasn: dla mnie fakt istnienia czegoś takiego jest wręcz niepojęty XD Przecież nikt się nie pcha sam na świat, totalnie nie masz na to wpływu. Dlaczego mam płacić na rodziców, którzy zdecydowali się, że będą mieli dziecko? Płacić można alimenty na własnego bombla, bo to jest świadoma decyzja i zasrany obowiązek utrzymywać takiego człowieka - ale jaka logika stoi za tym mechanizmem w