Wpis z mikrobloga

@D1STR0Y: Nie ma sensu czekać, bo będzie tylko gorzej. W miarę jak będą podnosić stopy to Twoja zdolność kredytowa będzie spadać, a kredyty ze stałym oprocentowaniem będą droższe. Weź kredyt z głową, nie pod korek - ewentualnie na dłuższy okres żeby mieć w miarę niską ratę i rezerwę w budżecie miesięcznym. Ewentualne nadpłacanie nic nie kosztuje, a zachowanie płynności i zdolności obsługi kredytu jest najważniejsze.
@D1STR0Y: Ja bym brał ze stałym, bo różnica obecnie to 1,2 p.p, a nie wiadomo co będzie się działo w najbliższych miesiącach - raczej wszyscy spodziewają się wzrostu oprocentowania ale nikt nie wie do jakiego poziomu. Pamiętaj, że stałe oprocentowanie jest tylko na 5 lat, a to nie tak dużo. Gdyby jednak za jakiś czas stopy znów bardzo spadły i uważałbyś, że bardzo na tym tracisz to można spróbować zrolować kredyt,
@2047 ale brac ze stałym czy zmiennym? Które sa lepsze w ostatecznym rozrachunku?


@D1STR0Y: Będzie to można stwierdzić dopiero za 5 lat.

Wybór pomiędzy stałym, a zmiennym oprocentowaniem nie jest łatwy. Na pierwszy rzut oka stałe oprocentowanie jest droższym rozwiązaniem. W sytuacji podniesienia stóp procentowych sytuacja może się jednak odwrócić. Trudno jednoznacznie stwierdzić jaki wybór jest lepszym rozwiązaniem. Można jedynie obliczyć przy jakim poziomie stopy WIBOR oprocentowanie stałe zacznie być tańsze.