Wpis z mikrobloga

Idea może i słuszna, ale jak czytasz że w to zaangażowany jest Grzelak to już wiesz jak bardzo #!$%@? to będzie xDDD Grzelak Sasinem Gdańska

Warto by się raczej zastanowić, czy nie powinni dołożyć większych starań by sieć ścieżek rowerowych była siecią, a nie zbiorem niepołączonych odcinków. Albo żeby przemyśleć skrzyżowania i nie skazywać rowerzystów i pieszych na dwie-trzy zmiany świateł bo jakiś debil tak poprowadził chodniki i ścieżki rowerowe, no bo przecież ludzie siedzący na tyłkach w ogrzewanych metalowych puszkach muszą czekać krócej niż ludzie stojący na deszczu, wietrze i poruszający się siłą własnych mieśni.

Powagi tej konferencji nie dodaje fakt ze chwile po niej Dukiewicz złamała nogę na rowerze. Ciekawe jak to zrobiła, skoro nawet nie ma oblodzenia.

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/ekostrady-autostrady-rowerowe-gdansk,a,210700
#gdansk #rower
źródło: comment_1639814921xvCISPqslXPrZKPUUyD3px.jpg
  • 14
@Ogau: Bo ta niebieska trasa jest nieudolnie wykonana z myśleniem że samochody mają mieć priorytet. To skutkuje tym że generalnie jest kiepskiej jakości, są losowe zmiany stron (czekanie na światłach) na prostej drodze, wieloma niepotrzebnymi kolizyjnymi skrzyżowaniami, itd. To czerwone to pas zieleni który gdanscy samorządowcy od czasów komuny przeznaczali na kolejną wielopasmową ulicę, taką jak główna oś gdańska, grunwaldzka. Dzięki opaczności i siłom wyższym że pomału porzucają ten pomysł i
@dobrowolskii: a daj pan spokój, mnie mierżą bardziej "rynsztoki rowerowe". Trasy gdzie samochody jezdza notorycznie >60kmh i gdzie rowerzyści nigdy nie powinni sie znaleźć, wydzielili farbą 70cm i otrąbili sukces (mówię o ul. JP2). I teraz weź puść dziecko do szkoły rowerem po takiej trasie... :/

Oddzielone trasy dla rowerów to spokój i dla rowerzystów, i dla kierowców.
@dobrowolskii: oj warszawa taka święta też nie jest, tak samo jak gdańsk pokusili się swego czasu na powiększenie sobie sumarycznej długości ścieżek uchwałą, przez wliczanie do tras rowerowych wszystkich dróg osiedlowych z ograniczeniem do 30kmh :)
@Kaczy90: mieli zrobić rynsztok rowerowy (wydzielony pas przy krawężniku) przy okazji remontu tego odcinka, z tego co wiem jeszcze remont tam nie ruszył, ale nie byłem tam w ostatnich tygodniach
@qwarqq: Mnie bardziej boli odcinek takiego rynsztoku na Kartuskiej. Nie ma opcji, żebym BEZPIECZNIE ominęła rowerzystę, jadąc autem i przy ruchu z naprzeciwka (oczywiście da się to zrobić, piszę o tym, że bezpiecznie).
Zrobili w końcu DDR na Kołobrzeskiej w kierunku Grunwaldzkiej?


@Kaczy90: Systematyczne ignorowanie tego odcinka powinno być traktowane jako zbrodnia przeciwko ludzkości. Mieć dwie świetne nitki (po obu stronach torów) i połączyć je tylko w dosłownie dwóch czy trzech miejscach... i jednocześnie zapowiadają jakieś cuda na kiju. Niech dokończą to co jest a potem się biorą za jakieś większe projekty.