Wpis z mikrobloga

Rok temu na jesień zamawiałem węgiel. Za 3 tony zapłaciłem 1980 zł.
W tym roku kupiłem wcześniej, we wrześniu, równiez trzy tony tego samego gatunku. Zapłaciłem 2400 zł.
Dzisiaj będąc w kotłowni, stwierdziłem, że pod koniec stycznia zabraknie opału, więc pojechałem na skład i zamówiłem kolejne 3 tony, tego samego gatunku jak zwykle. Zapłaciłem 3480 zł.

Dziękuje Pan PiS.

#zalesie #bekazpisu ##!$%@?
  • 89
  • Odpowiedz
@sztygar: Tak, mam okna i to nawet szczelne. To stary postkomunistyczny klocek który ma ponad 200 m2, więc zapotrzebowanie spore. Poza tym - sezon w tym roku jest wyjątkowo długi.

Nie pamiętam takiego czegoś, bym musiał przepalać jeszcze w majowe dni, a zaczynałem znowu delikatnie dogrzewać już we wrześniu. Lato było bardzo krótkie i zimne.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: jeżeli od jesieni do teraz #!$%@?łeś już 3 tony węgla to pozdrawiam cieplutko. Jako palacz węgla tego w ogóle nie rozumiem.
  • Odpowiedz
jeżeli od jesieni do teraz #!$%@?łeś już 3 tony węgla to pozdrawiam cieplutko. Jako palacz węgla tego w ogóle nie rozumiem.


@BQP: Normalnie. Nie poszło jeszcze całych 3 ton, ale za niedługo się skończy. A Ty ile zużywasz? W tym roku idzie wyjątkowo więcej, zaczałem grzać prawie miesiąc wcześniej niż zwykle.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: wstaję rano, rozpalam ogień, ale nie na pałę, tylko od góry. Ludzie gadają, że do palenia od góry potrzeba specjalnego pieca xD. Węgiel w ten sposób starcza na dłużej po południu tylko dorzucam, żeby mieć ciepłą wodę do kąpania i tyle. Kupiłem 5 ton, powinno mi wystarczyć do następnej jesieni. Kolejna sprawa, że jak wiem, że danego dnia nie będę korzystał z jakiegoś pomieszczenia to zamykam kaloryfer i drzwi od
  • Odpowiedz
@BQP: To nie willa, tylko stary pokomunistyczny dom z początku lat 90. Kiedyś tak budowali, #!$%@? wie po co, ale przecież nie zburzę połowy buldożerem. Wtedy było całkiem inne myślenie.

Tak, grzeje górę i dół, na dole mieszkają rodzice, na górze ja. Na pewno poprawi się nieco sytuacja, jak zostanie wymieniony dach - bo cały strych nie jest szczelny i pizga tam chłodem przez to są spore straty, szczególnie na piętrze.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Smaruj odbytnice bo po nowym roku będzie tylko gorzej, we wrześniu z ojcem kupowaliśmy węgiel najzwyklejsze bryłki 840zl 1t, na początku grudnia już 1100zł. Po nowym roku cena gazu ma #!$%@?ć do góry, a bodajże pustaczki ytong są nim wygrzewane w autoklawach, czyli znowu odbije sie na cenie materiału, a kto za to wszystko będzie miał gorzej? Oczywiście że my ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz