Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co to w sumie za kierunek administracja i co można po tym robić? Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z koleżanką z dawnych lat. Kiedyś razem byliśmy w klasie o ścisłym profilu, ale ona tego aż tak nie czuła. Temat zszedł na studia i tak wyszło, że jest na studiach z administracji. Szczerze się przyznam, że nie mam pojęcia co to takiego i czym w zasadzie różni się to od zwykłych studiów prawniczych poza tym, że administracja trwa 3 lata. Nie traktujcie tego proszę jako ataku na ten kierunek, bo wydaje się być naprawdę ciekawy, tylko zastanawia mnie, co właściwie można po tym robić? Czy jedyną opcją pozostają urzędy, czy może nawet w korporacji da się po tym pracować, jak po prawie? Mi osobiście administracja kojarzy się z pracą tylko w urzędzie. A jak jest w rzeczywistości? #administracja #studia #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61cb60f60ed247000a921e0c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na prawie studiujesz różne gałęzie prawa (cywilne, karne, administracyjne, konstytucyjne). Na administracji masz jedynie prawo administracyjne no i może jakieś podstawy pozostałych, ale w bardzo okrojonym zakresie, niezbędnym do zrozumienia admina, bo gałęzie prawa często się przenikają. Jest to tak naprawdę wykształcenie pod bycie urzędnikiem.
  • Odpowiedz