Wpis z mikrobloga

W języku angielskim używanie they/them jeszcze przychodzi w miarę naturalne, ale te zaimki w języku polskim to jest jakaś parodia. Jakiś specjalista powie mi jak mam to wymówić? Nie myślcie, że ktokolwiek normalny poświęci wam więcej niż 1 min, i będzie się tego uczył, żeby was nie „misgenderować” xD

#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazlewactwa
kezioezio - W języku angielskim używanie they/them jeszcze przychodzi w miarę natural...

źródło: comment_1641321413wKKZLZpKreRyygJc5IzplE.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Radus Zajebioza tylko w tym co napisałi oni jest
Szxlx samx

To pod x mogę wstawić dowolna ilość znaków? X mogę kasować jak chce? No bo inaczej Szedł Sam to tak średnio wychodzi z tego co napisali.

Tutaj jest jeszcze w miarę ale wyobrażasz sobie czytać dłuższy tekst z takimi formami na szybko?

Wyobrażasz sobie jak np. Obcokrajowiec za 20 lat jakby to weszło miał się nauczyć naszego języka? Albo dzieci?

Wszystko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@kezioezio: mnie ciekawi jak ci ludzie funkcjonują w społeczeństwie. W pracy też chcą żeby się do nich zwracać iksami dupiksami? Przecież to musi być jakaś podstawówka, garnuszek mamusi i problemy z dupy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Darth_Gohan: no jak napisałem w kolejnym komentarzu zabawa z X a dalej sobie kombinuj jest bardzo słaba :) już bym chyba widział prędzej wprowadzenie do języka rodzaju nijakiego jako uniwersalnego tj. Szło jako jednocześnie męskie i żeński, jednak z tym jest problem ze rodzaj nijaki zostalo już powiązanie i zagarnięte przez osoby nie identyfikujące się jako mężczyźni ani kobiety. To co, stworzenie kolejnej formy? Np. "Szłe"? :D

Swoją drogą osoby nie
  • Odpowiedz
Swoją drogą osoby nie identyfikujące się jako mężczyzna/kobieta co robią z liczba mnoga? No bo tam już nie ma nijakiego tylko jest męsko i niemeskoosobwy.


@Radus: używają niemęskoosobowego. Męski dla mężczyzn a skoro oni ani mężczyzną ani kobietą to niemęskoosobowy pasuje idealnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie to całościowo jest to problem z dupy. Wymyślony, żeby się czymś ludzie zajeli i kłócili między sobą a nie patrzyli
  • Odpowiedz
Nasz język jest mocno nacechowany informacja o osobie, angielski nie jest.


@SirSherwood: This.

Na marginesie: mało kto zdaje sobie sprawę, jak istotne implikacje ma ten fakt dla kształtowania wszelkich relacji społecznych i kultury ogółem. Struktura języka wpływa ma bardzo wiele aspektów codziennego życia, w tym m.in. tego jak komunikujemy emocje, co z kolei wpływa na to, jak emocje odczuwamy. To, że amerykanie są bardziej wyluzowani i bezpośredni w kontakcie, a
  • Odpowiedz
@kezioezio: Ogólnie każdy imho kto nie potrafi się poruszać po języku polskim posiadającym zajebiście wymyślone zaimki on, ona i ono (opisuje zarówno obojnactwo jak i sytuację gdzie nie chcemy nadawać osobie jasno określonej płci (np. dziecko - jakie ono jest?)) jest srogo #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kezioezio: @Radus: @Radus: @Darth_Gohan: nie mogą po prostu wymyślić kolejnej formy?

Rozumiem że nie wiadomo czy napisać "nie będziesz szedł sam" czy "nie będziesz szła sama" (oczywiście normalnie to się rozwiązuje "nie będziesz szedł sam (czytelniku)", no ale...), a "nie będziesz szło samo" też nie pasuje.

Można by zrobić np. "nie będziesz szedła same" jako zbiór wspólny:
- szedł + szła = szedła
- sam + sama =
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kezioezio: to tak jakby mówić schizofrenikowi, że postawi się dodatkowy talerz dla jego wyimaginowanego przyjaciela. Tych ludzi trzeba leczyć, a nie ich celebrować, bo atencja tylko produkuje kolejnych dziwolągów
  • Odpowiedz
@Radus:

@DexterFromLab: @misthunt3r: @Missudi ale wiecie że w tym konkretnym przypadku chodzi aby zwrot był uniwersalny, zamiast zdania skierowanego tylko do mężczyzn/kobiet, a nie o osoby gender fluid itd? To że takie osoby się łapią pod x to jest jakby przy okazji.

Dla mnie osobiście szukanie form uniwersalnych czemu nie języki ewoluują to normalne, ale akurat zabaw z "dam X i podstaw sobie co chcesz" jest słaba.


Języki ewoluują,
  • Odpowiedz