Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim! Stoje przed zakupem mojego kolejnego auta, ale problem jest taki, ze nie wiem za bardzo co wybrac.

Aktualnie jezdze A3 2017 w pakiecie S-line / 190km. Mam zamiar zmienic je na S3 lub RS3 (Generacja 8V). Problem jest taki, ze nie wiem co wybrac i czy jest sens doplacac znaczaca za RS3. Z tego co wyczytalem, to rozni sie dzwiek wydechu, skrzynia biegow i delikatnie prowadzenie. Wiadomo tez, ze jest 400 a nie 310 koni. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos bylby w stanie doradzic. S3 chodza tak po 140-170, rs3 + 200 - 220. Po zakupie auta, tak do 3-4 lat planuje zmiane na RS3 8Y

#audi #motoryzacja #auta #rs #rs3 #sport
  • 14
@qscc: Sam jeździłem A3 8V przez 3 lata, nie mogłem złego słowa powiedzieć. A wnętrze jest imo lepsze od A klasy czy 1er z poprzednich generacji - dużo miękkiego plastiku, wygodny infotainment, chowany ekran. Prosto i przejrzyście
Myślę że w perspektywie jeszcze paru lat, utrata wartości na RS3 będzie mniejsza niż na S3, jednak rs jest dużo bardziej podatny na grube mody. Ale mirki trochę racji mają że RS3 to głównie dla własnego samopoczucia. Chociaż ja bym się na S3 już nie zamienił :D
@qscc: Ja miałem 35 TFSI, czyli 1.5. Przez 3 lata przejechałem ok. 35k km (auto miałem od nowości) i ani razu nie stał w warsztacie.
Aktualnie mam 2.0 TSI w Superbie, ale tutaj dopiero 1k km przejechane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@peterr767:

Nie wiem czy ta moc w 2.0 tfsi bylaby satysfakcjonujaca dla mnie bo myslalem w pierwszej kolejnosci nad s3, ale tego jest duzo z usa na naszym rynku niestety.

A przesiadka z a6 3.0 tdi na 2.0 tfsi mogloby skonczyc sie niedosytem :/
@qscc: Z tym akurat nie pomogę, bo do 1.5 się przesiadłem z Pandy 54KM xD

2.0 mam w wersji 190KM i imo w zupełności wystarczy. Redukcja przy przyspieszaniu jest niemal natychmiastowa (DSG), a pali niewiele więcej od 1.5
@por_fuera: To fakt. Jezdzilem Golfem 7 GTI ktory ma tam okolo 300 koni, i moim zdaniem bylo wystarczajace. Jedyne co, to na autostradzie mialem wrazenie, ze przy przyspieszaniu mu troche brakowalo mocy (przy 120kmh). Jechalem ze znajomym RS5, i uwazam, ze bylo za duzo koni

@qscc: Jedzilem kilkoma autami, i jestem zdania, ze A3 najprzyjemniej sie prowadzilo, oraz nigdy tak dobrze nie „wyczulem” zadnego auta. Jesli masz zamiar zakupic A3,