Wpis z mikrobloga

Zamach bombowy w klubie EB, 2000 rok. Bomba zabiła 4 osoby.

"W związku z planowanym w piątek festynem w „EB” od samego rana trwały przygotowania, w których udział brały 4 osoby: współwłaściciel pubu Jarosław N., Krzysztof K., Konrad B. oraz 16-letni Łukasz C. W trakcie ustawiania stolików na zewnątrz, jeden ze wspomnianych mężczyzn zauważył wybrzuszoną kostkę brukową i zawołał resztę kolegów. Kiedy mężczyźni pochyli się nad znaleziskiem ładunek eksplodował. Nie ma pewnej informacji na temat tego, w jaki sposób doszło do eksplozji, jednak policja domniemywała, że któryś z mężczyzn chciał wepchnąć odstającą kostkę lub też podniósł odstający fragment kostki. W wyniku eksplozji ciała zostały rozerwane, zaś ich szczątki znajdowano w odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca wybuchu. Ciało Krzysztofa K. znalazło się na dachu EB, ciało Konrada B. wylądowało na schodach znajdującej się nieopodal przychodni. Szczątki 16-latka znaleziono w znajdującej się nieopodal zieleni, zaś ciało współwłaściciela eksplozja wyrzuciła przed lokal. Zgodnie z ustaleniami policji, do wybuchu doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ponieważ wybuch miał nastąpić kilka godzin później, kiedy w pubie przebywaliby członkowie „grupy nowodworskiej”. Gdyby faktycznie tak było, ofiar byłoby prawdopodobnie kilkukrotnie więcej."

Artykuł

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #polska #fotohistoria #myrmekochoria
myrmekochoria - Zamach bombowy w klubie EB, 2000 rok. Bomba zabiła 4 osoby. 

"W zw...

źródło: comment_1641813459CKZJfjq3LWG8Mh4PXFWYGn.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@myrmekochoria: proszę jak najwięcej contentu z lat 90. Nie dość że dochodzi teraz do popularyzacji gangsterki z tamtych lat to nadal te tragiczne historie są niejako tematem tabu w stosunku do postaci bossów które są wręcz wychwalane
  • Odpowiedz
@mateelv: ale dopiero teraz jest to niebezpieczne, bo młodzi ludzi są wychowani w zupełnie innych czasach - ja zresztą też - jestem rocznikiem 01 i nie pamiętam, bo nie mam prawa jak to wtedy wyglądało. Młodzieży imponuje gangsterka i jest to normalne, gorzej jeśli wychodzi Najman i promuje na swojej gali jednego z przywódców gangu pruszkowskiego
  • Odpowiedz