Wpis z mikrobloga

@Franz_Koll: @bialaowca:

Wychodzi ok 2 kg tygodniowo, dużo ale nie bardzo dużo [zakłada, że do zrzucenia jest dużo]

Nie zaczynaj od ścisłej diety i nie ograniczaj się tylko do warzyw. Na pewno tego nie wytrzymasz i na pewno poleci Ci mnóstwo mięśni. Plan treningowy też kuleje. Rowerek jest OK, ale bieganie byłoby lepsze. Pompki możesz sobie porobić, ale to niewiele da. Lepsza byłaby siłownia.
@DamianParol: Mówię Ci, że za dużo; na początku zleci z Ciebie woda, więc pójdzie szybko, ale to będzie chwila, lepiej sobie nie zakładaj miesięcy i kilogramów, po prostu zacznij się odżywiać z głową i zacznij się ruszać. 30 kg to spadek na ok. rok czasu przy założeniu, że przestrzegasz wyznaczonych zasad.
@DamianParol: Do dietetyka skocze na pewno, z bieganiem się zastanawiam bo nie wiem co kolana na to.

100kg przy 170cm budowe mam raczej masywną i tak czy siak (dlugi tułów, krótsze nogi) (od leków zgrubłem przez rok te 30kg więc chciałem to teraz zrzucić, ale też bez nabawiania się nowych rozstępów, bo przy bicepsach to są straszne)

Siłownia nie jest w sumie problemem, ale nie mam kompletnie pojęcia na czym opłacałoby
@Franz_Koll: nie wiem ile masz lat, ale na pewno będzie wyglądała lepiej niż przy tak drastycznym spadku w krótkim czasie, kwestia ćwiczeń, które wymodelują ciało, ewentualnie jakieś specyfiki (kosmetyki), powinno być ok.
@Franz_Koll: Push:

PONIEDZIAŁEK

Klata, barki, triceps, łydki, brzuch.

- wycisk płasko 3x14

- wycisk hantle skos 30st 2x16

- rozpiętki na płaskiej 3x14

- wyciskanie sztangi siedząc od klatki 2x16

- wznosy hantli bokiem stojąc 2x16

- wyciskanie francuskie leżąc 3x16

- ściąganie drążka wyciągu nadchwytem 2x16

- wspięcia na palce 3x16+

- brzuch 4x max

- aeroby - Wiosłowanie(20min)

Pull :

WTOREK

Plecy, biceps, uda, przedramiona, brzuch

- wiosłowanie pół
@bialaowca: Prawilne tempo odchudzania to 1kg na tydzień (przy dużej nadwadze, jak tutaj dopuszcza się więcej), czyli przy tym umiarkowanym tempie pracy jest na 30 tygodni. Około pół roku, a nie rok.

@Franz_Koll: Masz problemy z kolanami?

Na siłowni powinieneś robić trening typu Full Body Workout, na początku pod okiem instruktora. Plany są dostępne w necie i na mikro (polecam tag #mikrokoksy i #roknasilowni), ale prawidłowej techniki nikt Cię
@Franz_Koll: Jeżeli bieganie na początku sprawia problem, zacznij od spacerów. Tłuszcze najlepiej spalają się przy ok 25-30% VO2Max (maksymalna wydolność tlenowa) i to 30% dla niektórych to może być właśnie taki żwawy spacer. W miarę polepszania wydolności można przechodzić w trucht itd. Taki spacer powinien też trwać przynajmniej 45 min.