Wpis z mikrobloga

@Niegodnik: a może ktoś robi nadgodziny, bo chce sobie zrobić fajne wakacje. Nie chce podpisywać nowej umowy tylko raz na jakiś czas wziąć kilka nadgodzin. Będziesz bronił ludziom pracowania. Nie możemy mówić o wyzysku jeżeli ktoś dobrowolnie się na coś zgadza.
  • Odpowiedz
@Polnischefuhrer: Ty mnie caly czas nie rozumiesz! Fajne wakacje powinien miec kazdy uczciwie pracujacy. Jeden w kraju, inny na Antartydzie. Zaleznie od checi, kwalifikacji, stazu pracy i innych czynnikow. Nie chodzi o wyzysk, ale o motywacje pracownikow. Nie powinno byc tak, ze nierob przychodzacy do pracy 600 godzin miesiecznie zyje na poziomie pracowitego naukowca, ktory z wielu wzgledow tej pracy poswiecic moze tyko 60.
  • Odpowiedz
i niby w imie czego mialbys zarowno ty jak i pracodawca lamac postanowienia zawartej umowy w postaci przekraczania zakontraktowanego czasu pracy?

chcesz wiecej kasy? wez wiecej etatow!


@Niegodnik: Jeśli mówisz o "stałych" nadgodzinach, tak, że zawsze zostajesz te x godzin miesięcznie więcej, to racja, powinno to być odzwierciedlone w etacie.
Jeśli jednak nadgodziny nie są regularne, to nie da się ustawiać tak etatu by je w nim realnie pokryć.
A czemu
  • Odpowiedz
@Polnischefuhrer: Kiedys Pan kopalnie albo elektrownie panstwowa widzial? XDD

Powtarzam - gruszki nie sa jablkami.

Pan sie obuza na "beneficjentow spod Zabki". Jak moje podatki zostaly zmarnotrawione na - w sumie nie ukrywajmy - wszystkich kontynentach, to by sie Pan zdziwil. I co? Jajco!

Pracownikom zapewniam dobry byt i w zamian - z wlasnej nieprzymuszonej woli - czasem pracuja ponad norme. NIe chca rekompensaty. Rekompensate maja w juz istniejacych warunkach pracy
  • Odpowiedz
@Niegodnik: Na poważnie. Jestem przeciwny "regularnym" nadgodzinom, ale bywają sytuacje nagłe, gdzie jest to potrzebne.
W ciągu poprzedniego roku zrobiłem jakieś 20 godzin nadgodzin. Mógłbyś mi powiedzieć jak powinienem sobie ustawić etat by to nim pokryć, gdy te godziny nie są rozłożone równo w każdym miesiącu?

Nie każdy ma pracę, gdzie robota idzie 24 godziny na dobę i każdy może ją wykonać, więc rzadko, ale takie sytuacje się zdarzają.

Przy okazji,
  • Odpowiedz
@Wiesmin: jesli chodzi o sytuacje nagle i nieprzewidywalne to sa oplacani ludzie, ktorych zasranym obowiazkiem jest to ogarnac. jesli musisz robic nadgodziny bo ci sie osobisty budzet nie spina to czemu zgodziles sie na taka niska stawke podstawowa? no nie rozumiem, nie zrozumiem, ale wasza sprawa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
nadgodziny powinny byc nielegalne. you'll not change my mind


@Niegodnik: Czyli UoP + zlecenie i dostajesz #!$%@? ze zlecenia liczonego jak UoP, chyba że to megagiga-korporejszyn-holding i kręcicie wała, że masz UoP w firmie A, a zlecenie w A1 i nie płacisz społecznych xD
  • Odpowiedz
jesli chodzi o sytuacje nagle i nieprzewidywalne to sa oplacani ludzie, ktorych zasranym obowiazkiem jest to ogarnac.


@Niegodnik: Czy ty proponujesz zatrudnić dodatkowych ludzi by pokryli 20 godzin realnej pracy rocznie? Co oni mieliby robić przez pozostały czas?

jesli musisz robic nadgodziny bo ci sie osobisty budzet nie spina

Wszystko mi się spina bez problemów.
  • Odpowiedz
@tellet: moze tak w u was jest, ja nawet nie wiem co to znaczy ¯\_(ツ)_/¯
@Wiesmin: no nie wiem, nie wiem, moze staze dla studentow co by sie czegos nauczyli, albo program pomocowy dla bezdomnych, no chyba, ze biznes tak kuleje, ze nie ma seniorow potrafiacych pokierowac ludzmi od "zera" XD
  • Odpowiedz
no nie wiem, nie wiem, moze staze dla studentow co by sie czegos nauczyli, albo program pomocowy dla bezdomnych, no chyba, ze biznes tak kuleje, ze nie ma seniorow potrafiacych pokierowac ludzmi od "zera" XD


@Niegodnik: Ja już nie ogarniam o co Ci chodzi. xD
Jestem seniorem i potrafię pokierować ludźmi od zera, bo przez to, że zajmuje się obsługą aplikacji występującej w jednej firmie, to każdy przychodzi z zerową wiedzą
  • Odpowiedz
@Wiesmin: @all: tak po prawdzie to troche trolowalem, troche robilem sobie #!$%@?, troche pisalem z doswiadczenia. ale sie zmeczylem. robcie tak jak uwazacie. jebcie nadgodziny, nikogo nie szkolcie.

zawolajcie jak bedziecie otwierac baze na ksiezycu
  • Odpowiedz