Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie jak macie zorganizowaną prace na home office jako #programista15k
Programujecie na służbowych laptopach czy może firma dostarczyła wam PC albo pracujecie na własnych maszynach?
Jeśli macie firmowy sprzęt czy zdarza wam sie pracować nad firmowymi rzeczami na własnym (bo np wygodniej na własnym stacjonarnym niz firmowym laptopie)?
#programowanie #homeoffice #pracbaza #praca #pracazdalna #pracazdalna #vpn
MickJagger - Zastanawiam sie jak macie zorganizowaną prace na home office jako #progr...

źródło: comment_1642721085rerSDenrJIGOwWxVw9FhIY.jpg

Pobierz
  • 15
@MickJagger: A co Ty chciałbyś pracować na laptopie bez podpięcia monitora? To wtedy na 1 wyjdzie.
Szybsza kompilacja? A na co komu to potrzebne, z reguły dają laptopy ktore są pod tym względem wystarczające.
Ja zdecydowanie wolę pracować na służbowym, bo wtedy mija mój czas i go wyłączam i się odcinam od pracy. A na prywatnym pewnie bym to przeciągał coś kończąc itp
@krzysiek944: Spotkałem sie ze firma dawała laptopy z windowsem bo tylko na windows był służbowy komunikator a cała praca pod VM na linux. Na start znacznie wolniej bo mulący windows.
Jak wpinam już monitor to i klawiatura i mysz, a wtedy albo mam zestaw który mogę przełączać między urządzeniami albo #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MickJagger: szczerze powiedziawszy, po jakimś czasie przestałem w ogóle zwracać uwagę na czym pracuję. Jak wyżej kolega wspomniał, dużo przestrzeni ekranowej, poza tym hub tb3 żeby jednym kablem się przepiąć, a komp to whatever, nie robi mi żadnej różnicy czy lenovo linux, czy blade windows czy mac 13.
@MickJagger: do swoich prywatnych prac mam swojego PC z 3 monitorami, do firmowych mam laptopa z dwoma zewnętrznymi monitorami + ten wbudowany.

U mnie nie ma możliwości pracy z prywatnego sprzętu, wszystkie dostępy mam tylko z tego laptopa, a gdyby tylko departament bezpieczeństwa miał jakieś podejrzenia, że przeniosłem coś z służbowego sprzętu, to od razu tracę dostępy, a po chwili wizyta w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MickJagger: oczywiście że na własnym z dużym monitorem szybkimi bebechami i możliwością bezkarnego przeglądania wypoka w godzinach pracy. Mogłem wziąć maka buka pro ale jak zobaczyłem na onboardingu jak się ludzie męczą z tym czymś to nawet nie wziąłem.
Środowisko to i tak VM więc nie ma to znaczenia.
Z drugiej strony koledzy mają lepszą wymówkę bo te maki kompilują nasz projekt cały dzień, przegrzewają się i potrafią od tego wyłączyć
@MickJagger: Na HO pracuję na służbowym Precisionie podpiętym do dodatkowego monitora. Nie ma żadnego spyware, bo osobiście stawiałem system i nikt inny oprócz mnie go nie tyka. Prywatne rzeczy robię jednak na prywatnym MacBooku.
@MickJagger: Prywatne na prywatnym pc, firmowe na firmowym Lapku. Setup 2 monitory i peryferia podłączone pod huba usb z donglami. Po Pracy przepinam tylko 1 kabel usb, wyłączam laptopa i włączam PC - monitory same zmieniają wejścia na to z którego leci sygnał. Jedyna uciażliwość to słuchawki bluetooth które musze za każdym razem wprowadzac w stan parowania jak zmnieniam kompa.
@neufrin: A jakby wrzucić w hub usb nadajnik bluetootha? Chyba, że na firmowym blokują takie rarytasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam bardzo podobnie u siebie z tym ze mam switch USB i zamiast przepinać kabel wciskam jeden guzik i sygnał leci na drugiego kompa
@MickJagger: Długo jechałem na służbowym z którego korzystałem też jako z prywatnego - to był mój jedyny komputer. Nikt nie daje #!$%@? o to co tam masz, szczególnie, że i tak zwykle stawiałem czysty system operacyjny pod siebie. Tanio, szybko, wygodnie. Do tego zewnętrzny ekran ( ten mam swój, został mi sprzed wielu lat taki fajny szeroki. Jakbym nie miał to bym pewnie też brał od "nich" ) i gitarka.