Wpis z mikrobloga

Hej. Wiem, że wykop przeglądają regularnie Julki z HR, część nawet publikuje tutaj swoje wysrywy, czyli mało śmieszny content o pracy. Jak coś, to nie jest ani trochę zabawne, ale nie o tym będzie post. Chciałbym napisać wam instrukcję odnośnie tego, w jaki sposób napisać ogłoszenie o pracę, żeby się nie skompromitować i nikogo nie #!$%@?ć. Zaczniemy od tego, co firma ma do zaoferowania.

PRZYKŁADY TEGO, CO JEST KORZYŚCIĄ DLA PRACOWNIKA
-Atrakcyjne wynagrodzenie
-Jasny system premiowania
-Karta MultiSport
-Pakiet LuxMed
-Darmowy parking
-Dofinansowanie na obiady
-Jasna ścieżka kariery
-Świadczenia socjalne
-Budżet szkoleniowy
-Narzędzia pracy
-Karta paliwowa
-Dofinansowania do nauki języka
-Zniżki na produkty i usługi

PRZYKŁADY TEGO, CO NIE JEST KORZYŚCIĄ DLA PRACOWNIKÓW I GÓWNO NAS TO OBCHODZI
-Praca w firmie o wiodącej pozycji na rynku (tak, każda jest wiodąca)
-Możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia (wtf)
-Wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia (brzmi dobrze, ale w realu to targowanie się w dół, by zapłacić jak najmniej)
-Szeroki zakres swobody działania (XD)
-Memy na poprawę humoru (serio takie coś widziałem)
-Szkolenie wprowadzające (oczywista oczywistość w każdej pracy)
-Startupowy klimat (co mnie to obchodzi?)
-Liczne imprezy integracyjne (mam to w dupie jak coś)
-Pracę z czołowymi specjalistami na rynku (tak, tak, każdy tak o sobie mówi)
-Komfortowe biuro (dzięki, że jednak nie wystrój PRL jak za Gomułki, ale mamy XXI wiek)
-Program polecania pracowników(i co mam ludzi nakłaniać do pracy u was, żeby dostać 200 zł? XD)
-Jasno wyznaczone cele i bieżący feedback w zakresie ich realizacji(chwalicie się, że nie ma u was burdelu organizacyjnego?XD)
-Praca w pełnym wymiarze godzin od poniedziałku do piątku (Co to jest za korzyść?)

Dziękuję za uwagę i życzę powodzenia w rekrutacji pracowników.

#pracbaza #rekrutacja #praca #korposwiat #niebieskiepaski #januszex #rozowepaski #heheszki #takaprawda #patologiazmiasta #trojmiasto #warszawa #wroclaw #poznan #krakow #programista15k
  • 53
@Sok_Mandarynkowy: Większość tego to są rzeczy które mogą faktycznie nie być korzyścią dla kogoś na stanowisku specjalisty w mieście wojewódzkim (i to jednym z 6), ale dla większości szarego ludu już tą korzyścią będą. Wszystko zależy jakie oferty pracy przeglądasz. Dla wyjścia ze swojej bańki bardzo polecam poprzeglądać czasem oferty na stanowiska robotnicze. W najlepszym jakie widziałem firma oferowała takie bonusy jak:
-pracę w młodym, dynamicznym zespole
-możliwość wykazania się w
@Sok_Mandarynkowy: dodaj, że narzędzia pracy są atutem TYLKO w przypadku, kiedy firma zapewnia np najnowsze modele telefonów czy maczki za 10k, lub fajne, drogie oprogramowanie, gdzie konkurencja w branży korzysta z dużo gorszych i starszych rozwiązań.

Korzyścią samą w sobie NIE SĄ podstawowe narzędzia pracy jak laptop czy zwykły smartfon.

Dla mnie za to częste imprezy integracyjne są zdecydowanie na plus.
@Sok_Mandarynkowy: no spoko ale zdobycie doświadczenia które Ci umożliwi znalezienie pracy z dużo większymi zarobkami jesze jakoś można uzasadnić. Polecenia 200zl? U mnie w firmie jest pensa co prawda 1 nowozatrudnionej osoby więc można do 20k + wyciagnac
@Sok_Mandarynkowy:
- praca w młodym i dynamicznym zespole ( nikt nie wie o co chodzi )
- niebanalne wyzwania ( projekt zalany gównem )
- dostęp do najnowszych technologii ( wywozu kupy )
- skandynawska kultura pracy ( przy wywozie kupy dajemy maski i mówimy że jest dobrze )
- współtworzenie najlepszego na rynku produktu (do wywozu kupy)
- praca w firmie która jest liderem na rynku (wywozu kupy)
- możliwość
ma to dla niektórych znaczenie, bo w przyszłości zmieniając pracę ma się większą wartość jako pracownik podbierany z firmy znanej z zatrudniania dobrych specjalistów, niż przechodząc od nonejmów


@goferek:
W Polsce na przykład Comarch i Asseco jest wiodącą firmą w kilku dziedzinach xD. Teraz mi opowiedz o wartości pracowników odchodzących z tych firm.
Jeżeli w ramach tego stanowiska nie będziesz miał nad sobą "bacika", czyli tzw. Scrum Mastera, nie będzie Ci nikt wyceniał pracy w Scrum Pokerze, pytał się codziennie co robisz, co robiłeś wczoraj, nie będziesz miał tzw. Sprintów to dla mnie takie stanowisko jest jak najbardziej okej.


@jaca_66: Dev nie może zostać bez bata nad głową bo powstają z tego tylko patologie i nieróbstwo.

#niepopularnaopinia

10k? Rozumiem, że chodzi o polecenie Super
@Sok_Mandarynkowy:

JAK CZYTAĆ OGŁOSZENIA O PRACĘ

Atrakcyjne wynagrodzenie - wiadomo nie trzeba przedstawiać

Młody i dynamiczny zespół - oznacza że wszystkiego sam się będziesz musiał nauczyć bo jest taka rotacja że nikt nic nie ogarnia a starzy pracownicy dawno uciekli

Wypłata na czas - firma ma problemy finansowe i płaci jak dostanie kase od klienta, pewnie dlatego szukają nowych pracowników bo starym zabrakło cierpliwości

Polska umowa - śmieciówa, w najlepszym przypadku