Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #dieta

Siemanko
W końcu postanowiłem wziąć się za swoją sylwetkę w konkretny sposób.
Chciałem was zapytać czy plan jaki obrałem jest poprawny i idę w dobra stronę.
178 cm wzrostu, 76kg wagi.

Ostatni rok poświęciłem na naukę techniki pod okiem trenera na siłowni (fakt ze to były 1-2 treningi w ciągu tygodnia - czyli mało). Od totalnego zera dobilem do PB 85 na ławce płaskiej wiec poprawa siłowa jest na pewno.

Zawsze uprawiałem sporty typowo wytrzymałościowe i kiedy przestałem to pojawił się problem dużego zatluszczenia przy małej ilości masy mięśniowej.

Mój tryb życia - praca siedziąca. Aktualnie 3x w tygodniu siłownia + 2-3x w tygodniu piłka nożna po około 2h (nie ma szans żebym z niej zrezygnował). Często piłka jest w ten sam dzień co siłownia.

Ułożyłem sobie plan na 9 tygodni - 2300 kalorii, których chce się trzymać niezależnie od tego czy dzień jest mocno treningowy (siłownia + piłka) czy nie. Po tym okresie zdecyduje co dalej.

Do tego suplementacja: wiadomo odżywka białkowa, kreatyna, omega 3 i witamina d3.
Stosować l-karnityne przed treningami?

Chciałbym tez porobic badania. Wypisałem sobie następujące, pytanie do was czy warto coś jeszcze sprawdzić - szukam podstawy dlaczego pomimo sporego progresu w wyglądzie rąk, jest słaby w klatce piersiowej. Może to ma jakieś podstawy hormonalne?

cynk w surowicy
testosteron
estradiol
DHEA
morfologia krwi
TSH

To chyba wszystko - dzieki z góry za ewentualna odpowiedź.
Papek792 - #mirkokoksy #dieta 

Siemanko 
W końcu postanowiłem wziąć się za swoją syl...

źródło: comment_1643009535DCNzsoifjAivzUUF5dHsef.jpg

Pobierz
  • 4
@Lewusx: Typowy FBW wielostawowy plus akcesoryjne. Przykładowy dzień:

1 Przysiad z sztangą
2 Wyciskanie sztangi stojąc
3 Wiosłowanie w opadzie tułowia
4 Uginanie przedramion ze sztangą
5 Wyciskanie francuskie sztangi
6 Wznosy bokiem hantlami
7 Facepull
8 Podciąganie kolan do klatki w zwisie na drążku lub na poręczach
@Papek792: No dobra, dobór ćwiczeń jest okej, co prawda wciąż #!$%@? nam to mówi, ale nic.

Ja nie zakładałbym z góry ilości kcal, jak chcesz ruszyć klatę, to na pewno nie zrobisz tego na deficycie czy utrzymaniu.
@Lewusx: Zacznę więcej jeść w tym momencie to się zaleje, a mobilność to dla mnie podstawa. Dlatego chciałbym zjechać ćwicząc do tych 71-72 i potem spokojnie sobie wjechać na nadwyżkę kaloryczna. Pytanie czy ma to sens i czy to dobra droga?