Wpis z mikrobloga

#skladkazdrowotna została wprowadzona żeby rozdzielić finansowanie NFZ żeby się pieniądze na szczeblu centralnym nie rozeszły, to miał być tylko odrębny fundusz. Na początku było 7.5% w całości odliczane od podatku - bo dlaczego mielibyśmy płacić 2x za tą samą usługę za którą już płacimy w podatkach. Następnie zwiększano % do 9 ale pozostawiono odliczenie od podatku na poziomie 7.75% - czyli już się dokładaliśmy dodatkowo.

No i teraz #polskilad zlikwidował odliczenie od podatku składki która miała być jedynie wyodrębnionym funduszem dla celów finansowania służby zdrowia która miała być finansowana ze szczebla centralnego z podatków xD Rozwala mnie, że wyzywano Tuska, że okradł nas z OFE za przeksięgowanie środków i nota bene zaoszczędzenie na prowizjach funduszy, a po czymś takim co odwalili pisowcy w sumie przeszło bez większego echa. 

Ja wiem, że było już o tym mówione dużo ale ten proces mnie rozwala, a też nie każdy zna pochodzenie składki zdrowotnej i przyczyny jej wprowadzenia jak i odliczenia. 

XD

#podatki #prawo #zus #sluzbazdrowia
  • 2