Wpis z mikrobloga

Wolski o Bartosiaku XD

"Poruszył pan kilka ważnych kwestii. Co do wizji mecenasa Bartosiaka – myślę, że planowanie reform armii należy zostawić wojskowym. Ja, mimo całkiem spory wiedzy, nie ośmielałbym się mówić wojskowym, jak oni coś mają robić. Mogę coś zasugerować, ale mam dużą pokorę wobec swojej wiedzy i niewiedzy jednocześnie. Dlaczego? Żaden cywil nigdy nie będzie miał takiej wiedzy, jaką mają generałowie z konkretnym doświadczeniem z pola walki i wiedzą nabytą w amerykańskich szkołach wojskowych. To ludzie, którzy mają dostęp do informacji niejawnych i ściśle tajnych. To są profesjonaliści. Dajmy im pracować. Oczywiście wojsko można krytykować, bo to nie jest święta figurka. Ale trzeba mieć świadomość, że każda genialna koncepcja stworzona przez cywila może rozsypać się w kilka dni po rozpoczęciu konfliktu."

https://weszlo.com/2022/03/06/jaroslaw-wolski-wywiad-wojna-na-ukrainie/
#ukraina
ZOOT - Wolski o Bartosiaku XD
 "Poruszył pan kilka ważnych kwestii. Co do wizji mecen...

źródło: comment_1646587989piEMxeOfy1X7pvLZ33Brof.jpg

Pobierz
  • 70
@ZOOT: Ja dalej nie rozumiem Bartosiaka, oglądałem kilka jego filmów i rozumiem, że chce armie nowego wzoru.
Tylko jaka ta armia konkretnie ma być? - jaki sprzęt, jacy żołnierze, jaka ich liczba, jakie samoloty, co z marynarką -konkretnie, a mam wrażenie, że on ciągle leje wodę.
@mango2018: Wydaje mi się, że tutaj jest mowa o armii zawodowej mogącej poszczycić się jakością na miarę każdego indywidualnego żołnierza, aniżeli ilością w starciu siłowym. Jak na te osiem lat U.S wykonały kawał dobrej roboty w reformie mentalności armii Ukraińskiej (czego nie można było powiedzieć na początku kryzysu w 2014). Prawda, podrzucają im osprzętowanie, a wywiad Pentagonu pomaga im operować w terenie, ale morale jak i samo przygotowanie na ten moment
@ZOOT: Bartosiak to prawnik który do perfekcji opanował umiejętność operowania językiem prawniczym w taki sposób by osobie postronnej wydawało się, że mówi mądrze i ma pojęcie w temacie oraz widział Waszyngton kontra Wolski politolog po pięcioletnich stosunkach międzynarodowych, wieloletni dziennikarz wojskowy oraz człowiek który pracował z Amerykanami wiele lat. Tutaj niema co nawet porównywać tych dwóch osób