Wpis z mikrobloga

Wolski o Bartosiaku XD

"Poruszył pan kilka ważnych kwestii. Co do wizji mecenasa Bartosiaka – myślę, że planowanie reform armii należy zostawić wojskowym. Ja, mimo całkiem spory wiedzy, nie ośmielałbym się mówić wojskowym, jak oni coś mają robić. Mogę coś zasugerować, ale mam dużą pokorę wobec swojej wiedzy i niewiedzy jednocześnie. Dlaczego? Żaden cywil nigdy nie będzie miał takiej wiedzy, jaką mają generałowie z konkretnym doświadczeniem z pola walki i wiedzą nabytą w amerykańskich szkołach wojskowych. To ludzie, którzy mają dostęp do informacji niejawnych i ściśle tajnych. To są profesjonaliści. Dajmy im pracować. Oczywiście wojsko można krytykować, bo to nie jest święta figurka. Ale trzeba mieć świadomość, że każda genialna koncepcja stworzona przez cywila może rozsypać się w kilka dni po rozpoczęciu konfliktu."

https://weszlo.com/2022/03/06/jaroslaw-wolski-wywiad-wojna-na-ukrainie/
#ukraina
ZOOT - Wolski o Bartosiaku XD
 "Poruszył pan kilka ważnych kwestii. Co do wizji mecen...

źródło: comment_1646587989piEMxeOfy1X7pvLZ33Brof.jpg

Pobierz
  • 70
@jozef-dzierzynski: Przecież ci podałem dwa nazwiska z głowy ¯\_(ツ)_/¯ Argument Wolskiego z "bartosiaka cywila" jest nie do obrony, bo ANW ma wielu ojców i wielu konsultantów, z czego część ma punktowy wkład albo nie chce widnieć na okładce.

Można krytykować ANW, sam nie zgadzam się z różnymi aspektami na różnym poziomie, ale niech to będzie spór merytoryczny. To co robi Wolski jest po prostu słabe. To mówiąc, bardzo czekam na zapowiedzianą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZOOT: ale jaką wiedze mają polscy generałowie jak tam z 80% to postkomuchy które na żadnej misji nie były a co do piero podejmować decyzje o przyszłości armii je%$^ego kraju wielkości Polski.

@Frygus96: taką wiedzę mają jak denaturov i jego koledzy