Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym wziąć sprzęt na #raty 0% w #rtveuroagd i przyznam szczerze, że będę miał to szczęście, że to będzie pierwszy raz gdy będę brał coś na raty xD

Pytanie brzmi: dostaje rachunek bankowy na który powinienem wysyłać hajs teoretycznie co miesiąc. Czy jest możliwość przesłania tam w pierwszym miesiącu kwoty za całość sprzętu (czyli właściwie trochę tak jakbym kupił to bez rat), czyli defacto spłacenia na starcie wszystkich rat?

Na ratach zależy mi tylko w kontekście budowania historii kredytowej.

#kiciochpyta no i #mediaexpert #mediamarkt bo w sumie pytanie dotyczy wszystkich sklepów.
  • 17
@archerr0: żeby spłacić wcześniej musisz przelać pieniądze i złożyć dyspozycję wcześniejszej spłaty, bo inaczej te pieniądze będą leżały na koncie i bank co miesiąc będzie ściągał z salda. U Ciebie to sprawa wyłącznie psychiczna, bo odsetek i tak nie płacisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ayyy_lmao: rozumiem że nie robi mi to różnicy czy spłacę to na strzała z dyspozycją czy właśnie systematycznie co miesiąc, gdy z rachunku będzie pobierana co miesiąc odpowiednią kwota?
Na ratach zależy mi tylko w kontekście budowania historii kredytowej.


@archerr0: Ja (no ale to juz dawno temu) mialem tak ze padl mi telefon. Wiec trza nowy. Wtedy flagowcem byl samsung S4 (czyli sam widzisz ze dawno :P) Zabawa polegala na tym ze wiedzialem ze za miesiac bedzie zastrzyk gotowki no ale miesiac bez telefonu? To wzialem na raty. I splacilem zalosc w drugiej racie - sie dalo.

I to byly
@archerr0: w zasadzie to nie, bo na odsetkach nic nie zaoszczędzisz. Dobrze byłoby jednak, jeśli już myślisz o wcześniejszej spłacie, żeby kredyt był w BIK przez 6 miesięcy. Po 6 miesiącach Twoja wiarygodność wzrośnie.
@archerr0: w sklepie maja "obowiązek" wcisnąć ci ubezpieczenie. W sklepie dowiedziałem sie, ze bank nie przyzna mi kredytu 0% bez ubezpieczenia. Podziękowałem, wróciłem do domu i kupiłem w tym samym sklepie online na raty 0%. Druga sprawa, bardzo istotna. Przeczytaj dokładnie te pola które zaznaczasz lub nie (np zgody marketingowe). Jedna z nich nie jest obowiązkowa (co często z automatu oznacza, ze ja pominiemy) ale dotyczy przetrzymywania informacji o Twoim kredycie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gorzki99: mógłbym ten sprzęt bez problemy kupić z gotówkę, ale właśnie zależy mi na historii w BIKu. A że boję się że zapomnę czegoś opłacić i sobie tylko smrodu narobię to chce pełną kwotę przelać na raz i resztą niech się robi automatycznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejenes: dzięki! Teraz już wiem o co chodzi :) i tak bralbym online, ale mimo wszystko dobrze wiedzieć.

No i dzięki za info o zgodach. Nie byłem tego świadomy.
żeby spłacić wcześniej musisz przelać pieniądze i złożyć dyspozycję wcześniejszej spłaty


@ayyy_lmao: nic nie musi, jest to kwestia banku i tyle. W aliorze wystarczyło, ze wpłaciłem pozostała należność i kredyt sam się "zamknął". Aczkolwiek dobrze to zweryfikować przed wykonaniem takiej operacji