Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 50k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 2 lata oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
Heemeyer - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 1...

źródło: comment_1647332856R7rlkwXOmSH2bJD8ra8L8o.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Heemeyer: Ciekawe to co mówisz, chyba waluta Ci się pomyliła albo budowałeś 20 lat temu... Cena tony stali na dzień dzisiejszy to już okolice 10k. Na płytę fundamentową (w zależności od wielkości projektu) idzie z 5t stali. Obecnie poziom zero to okolice 70-80k. A gdzie reszta?
  • Odpowiedz
@Heemeyer: Z ciekawości, jak wykańczasz ściany?
Jak ja bym robił u siebie to bym się zdecydował na karton-gips. Już wole stracić ten centymetr mieszkania, ale o ile szybciej, pyk pyk pyk pyk jako tako i fajrant.
  • Odpowiedz
@husky83: a to już inna kwestia, właśnie czekam na plantowanie i w przyszłym tygodniu pewnie fundament. Jeszcze dobrze nie zacząłem, a już mi się odechciało przeliczać budżet. Jak wyjdzie tak wyjdzie xd
  • Odpowiedz
@audrzej: Ja na etapie projektu, brat - tak jak Ty - mi projekt się jeszcze chce, ale brat już odpuszcza i zastanawia się czy o rok nie odłożyć fundamentów..
  • Odpowiedz