Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was ostatnio posiadł jakieś umiejętności, które pomogły mu wspiąć się wyżej na społecznej drabinie? Drugi język obcy, uprawnienia na obsługę jakiejś maszyny, coś innego? Chciałbym poświęcić czas i pieniądze na rozwój, ale zupełnie nie wiem w jaką stronę się udać. Na ten moment szeregowy korposzczur here
#pracbaza #praca #rozwojosobisty
  • 8
@octoberman98: Wiesz. Urodziłem się w bardzo biednej rodzinie. Nie miałem żadnej przewagi oprócz mózgu. Biedne dziecko samotnej matki i ojca alkoholika w latach 90. Przez pewien czas studiów miałem stypendium socjalne, do czasu, kiedy nie wygrałem stypendium naukowego (drugi rok). Wcześniej jadłem jedną zupkę błyskawiczną dziennie, bo tyko na to było mnie stać!
@Herm1t: Najpierw musisz nauczyc sie programowac - python, java, scala. Najlepiej kombinacja pythona i scali. Poznac narzedzia do skladowania i przetwarzania big data (hadoop, jakies bazy ypu cassandra, hive, inne warehousy, spark), uslugi w popularnych chmurach, zeby skalowac rozwiazania (AWS, Azure, GCP). Nauczyc sie automatyzowac stawianie takiej infrastruktury (terraform, docker, k8s). Nuczyc sie projektowac systemy integrujace przetwarzaqnie danych (ETLe). No i samego uczenia maszynowego. W pythonie istnieje masa narzedzi do tego.