Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, przeprowadziłem się do pokoju w świeżo wybudowanym bloku i nie mam możliwości zamontowania/ podpięcia się pod antenę sat. Mam w domu prywatnym ogarnięty multiroom na cccam i zastanawiam się jaka opcja byłaby najlepsza zeby mieć telewizje przez internet. Macie jakiegoś fajnego dostawce iptv z polskimi kanałami? Jeszcze biorę pod uwagę opcje postawienia sobie serwera tvheadend ale nie wiem jaka kartę rozszerzeń z sat wybrać pod to i jak się do tego zabrać, pomoże ktoś ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#iptv #telewizja #tvheadend #enigma #enigma2 #cccam
  • 20
@Janycky: każdy budynek wielorodzinny z zezwoleniem na budowę wydanym od 2013 roku powinien mieć obowiązkowo zbiorcza instalacje antenowa DVBT i satelitarna na dwie pozycje satelitarne. W praktyce u nas na Hotbirda 13E i Astrę 19.2 Jak tego nie ma to sobie firma sprzedająca te mieszkania leci w hu....
@Ramone: Współlokator ma gniazdko a u mnie w pokoju nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°) wiercenie nie wchodzi w grę a właściciel zdecydowanie raczej się nie zgodzi na wiercenie itp
tam gdzie mógłby być serwer kablowka 150 asymetryczne


@Janycky: jaki upload to jest ważne, a nie że masz asymetryczne 150, bo to absolutnie nic nie mówi

to samo router wifi 5g, co to znaczy, że wifi 5ghz, czy mobilny 5g, jakie parametry...
@Janycky: 20mb to tak na styk, z eleven4k i psp już raczej bez transkodowania się nie obejdzie, jeśli masz dekoder na enigmie to możesz albo zerotier (łatwiej się ustawia dla laika), lub wireguard, który robi ci połączenie bezpośrednio p2p (ale to zależy też jaki masz sprzęt na obu końcach), co powinno dać lepsze połączenie

napisz jaki dekoder, jaki router, czy masz zmienne czy stałe ip, czy masz zewnętrzne ip, w lokalizacji
@Janycky: oczywiście jak chcesz stawiać serwer na tvheadend to też możesz, ale to jest takie obejście tematu szerokim łukiem i dużo droższe w wykonaniu, oraz zależnie na czym ten serwer byś postawił, dużo droższe w utrzymaniu
@Miecz12: co jak co ale sreaming z stb na enigmie to napewno nie jest dobre rozwiązanie. Wystarczy np. że w mieszkaniu z dekoderem ktoś porzełącza kanały albo chociażby odali netflixa i już jest po oglądaniu
@wojciet niby czemu, jeśli ma 500mb to Netflix nic mu nie zrobi, to samo w przypadku serwera, bo Netflix nie używa upload, a co do przełączania kanałów, to zależy jaki konkretnie ma dekoder itp, jeśli tylko on go używa to też nie ma żadnego problemu, a jeśli nie tylko on i ma tylko jedną głowicę, to przy tvheadend byłby dokładnie ten sam problem, jeśli ktoś inny by chciał skorzystać z tej samej
@wojciet nie rozumiem o czym do mnie piszesz teraz i co te screeny mają mi udowodnić, jeśli otworzyłeś sobie dekoder na świat, to oczekuj że prędzej czy później ktoś ci się na niego włamie, bo ma gówniane zabezpieczenia, dlatego właśnie się używa tuneli, które są lepiej chronione

Co to znaczy "to o co się walczy(screen) jest całkowicie zaniedbywalne..."