Wpis z mikrobloga

Wczoraj robiąc zakupy widziałem ojca, okropnie wyglądał- twarz czerwona jakby się keczupem wysmarować(sam mam po nim czerwony ryj). On zawsze dużo palił, 2-3 paczki to norma u niego, nawet do kibla z papierosem chodził. Wracając do naszego spotkania, patrzył na mnie, udawałem że go nie widzę i poszedłem dalej, byliśmy 100m od siebie. Ponad rok temu zerwałem z nim kontakt. Nie było sensu się alkoholikiem przejmować.
#feels
  • 192
@SaintWykopek: wiem, ze pewnie tutaj pojdze jakis pocisk, ale myslales moze o terapii? Ja dopiero w wieku 28 lat zdalem sobie sprawe jak bardzo #!$%@? jestem przez to przez co przeszedlem. Moje schematy (ofiara, przepraszanie, branie winy) dosc destruktywnie na mnie dzialaly wiec poszedlem na terapie i musze przyznac, ze po dwoch latach w #!$%@? lepiej sie ze soba czuje (juz nie chodze jak cos)
@SaintWykopek: Nie chce mi się czytać komentarzy co inni myślą, ale odcinając się od niego podjęliście dobrą decyzje. On ze swoim uzależnieniem przegrał ale wy z współuzależnieniem wygraliście. Stare blizny zostaną które przez takie sytuacje co opisałeś będą rozdrapywane ale w perspektywie czasu sam stwierdziłeś, że po szkole wszystko zaczęło się układać. Teraz będzie z roku na rok lepiej. Jedyne co, zabezpiecz się prawnie przed alimentacją albo innym utrzymywaniem. Jak go
@neoklasyk:
Ty jestes jedbniety, kolesiowi ktory jedyne co zrobil, to wsadzil #!$%@?, a potem noszczyl jego psychike i rodzinie NIE JESTES NIC WINIEN. To on ma zalegle pewnie z 200 tys. alimentów. Ja #!$%@?, jak mozna byc tak glupim? Masz mentalnosc niewolnika czy po prostu #!$%@? jakies katolickie farmazony?
chyba już nie dotrzesz do mojego posta, ale napiszę już na temat twojego drugiego posta (tego poniżej), boo wg mnie pomoc drugiemu to dobra sprawa i nie żałuj że pomagałeś ojcu kiedyśtam, myślę że pomimo trudnej sytuacji robiłeś coś co jest mega w porzadku, w życiu właśnie przez takie zachowanie stajemy się lepsi uwierz, nie daj się złości i nienawiści a wybaczenie daje ulgę choć jest trudne
@SaintWykopek: Dobrze robisz. Pomagałeś wcześniej dlatego że masz serce po właściwej stronie, starałeś się, to ma jednak tylko sens jeśli jest odwzajemniane.

Prawidłowa relacja to jest rodzic opiekuje się dzieckiem i dba o nie, nieważne czy ma lat 5 czy 40, rolą rodzica jest zawsze dbanie o swoje dzieci i wspieranie ich. W późniejszych latach dziecko może się odwdzięczyć pomagając starszym rodzicom, jeśli ma taką możliwość, ale tylko wtedy kiedy rodzic