Wpis z mikrobloga

Wykopki be like: hurr durr, WIBOR musi być na takim poziomie, nawet wyższym, jak ty sobie wyobrażasz kredyt na procent niższy niż inflacja, banki i tak na tym tracą!!!

Meanwhile Holandia: inflacja ~12%, kredyty ze stałym oprocentowaniem nawet na 30 lat na poziomie 2,4%. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.hypotheker.nl/rentestanden/ ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tymczasem w Polsce zysk netto banków w pierwszych dwóch miesiącach 2022 wyniósł 4 mld złotych. To jedynie


więcej rdr. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Banki tracą, banki to nie instytucja charytatywna, banki muszą zarabiać, banki ponoszą ryzyko (XD)!


#kredythipoteczny #banki #bankowosc #nieruchomosci #finanse #pieniadze
  • 42
  • Odpowiedz
W jaki sposób banki komercyjne zarabiają na stopach procentowych?


@Carpet321: nie na stopach, a marży. Przede wszystkim na marży powinny zarabiać, ale obecnie zarabiają dodatkowo na sztucznie pompowanym wiborze, który jest wskaźnikiem ustalanym z dupy i to zaczyna się w Polsce nowa afera.
  • Odpowiedz
żadnych okazyjnych cen nie będzie ( ͡º ͜ʖ͡º) Nowe inwestycje zostaną wstrzymane, więc ceny w najlepszym wypadku będą stać w miejscu (biorąc pod uwagę inflacje realnie będą spadać). Nikt nie będzie budował poniżej kosztów, ceny materiałów nie spadną.


@geuze: nieprawda, ekspert twierdził inaczej już prawie dwa lata temu.
Krupier - > żadnych okazyjnych cen nie będzie ( ͡º ͜ʖ͡º) Nowe inwestycje zostaną wstr...

źródło: comment_1649330570tdAhDDu36TSNnJsartSj54.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier: Holandia nie jest bogata? to, że jest dosyć mała to jedno, ale PKB na osobę mają nadal bardzo wysokie, ludzie są po prostu bogaci i tworzyli ten majątek przez pokolenia. Niegdyś najbogatsza w Europie - handel, podboje, kolonie, teraz w ścisłej czołówce - ten kraj może pozwolić sobie na znacznie znacznie więcej niż rozwijająca się Polska...
  • Odpowiedz
@Krupier: "patrz na wschodnich sąsiadów a nie na najbogatsze kraje xd" - odpowiedź "Holandia to nie jest jakoś mocno najbogatszy kraj. "

interpretuj to jak chcesz, ale tak - Holandia to jeden z najbogatszych krajów w Europie i na świecie i może pozwolić sobie na znacznie więcej niż Polska, która dopiero aspiruje do krajów z czołówki
  • Odpowiedz
@mookie: nie, nie piecze. Mam swoją chatę i żyje mi się dobrze. I nie trzeba się bawić w archeologa, przecież wystarczą dwa kliknięcia na twoim profilu bo nie szczędziłeś sobie takich wrzutek. A ja też pamięć mam całkiem dobrą.

No to jak? Kupiłeś? Masz swoją chatkę dorwaną w okazyjnej cenie? Jebło już te 20%? No przyznaj się nam, chyba nie masz powodów do wstydu?
  • Odpowiedz
interpretuj to jak chcesz, ale tak - Holandia to jeden z najbogatszych krajów w Europie i na świecie i może pozwolić sobie na znacznie więcej niż Polska, która dopiero aspiruje do krajów z czołówki


@Leniwiec1: i co nie pozwala polskim bankom, robiącym 97% zysku rdr na oferowanie kredytów o stałej stopie procentowej na poziomie np. wskaźnika WKF przez cały okres kredytowania?

Nie mówię, że od razu na 30-35 lat, ale np.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier dlaczego płaczesz pod tagiem, jak to banki robią w #!$%@? kredytobiorców?

Jak stopy były na 0 to brandzlowałeś się do kredytów razem z @kiedysniebyIembordo i innymi sprzedawcami marzeń jaki to złoty biznes.

Akurat ciebie zapamiętalem jako kogoś kto może mieć jakieś poważniejsze biznesy albo powiązania z bankami, ale wyszła prawda na jaw, że grałeś bo masz długi.

Nie musisz się tłumaczyć, bo już wyszłeś na głupka i hipokrytę. Jak zwykle, czas
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: jakby sluchac Klausa Schwaba to chodzi o to by wszyscy stracili nieruchomowsci. Najwiekszy wrog nowego ladu to prywatny majatek.
  • Odpowiedz
dlaczego płaczesz pod tagiem, jak to banki robią w #!$%@? kredytobiorców?


@mookie: nie wiem, może dlatego, że robią (a raczej zaczęli) ich w #!$%@?? I nie płaczę, zwracam uwagę na pojawiający się problem oraz wykazuję hipokryzję wykopków.

Jak stopy były na 0 to brandzlowałeś się do kredytów razem z @kiedysniebyIembordo i innymi sprzedawcami marzeń jaki to złoty biznes.


@mookie: tak? A pokaż mi kilka moich komentarzy, w których się "brandzlowałem
  • Odpowiedz
@mookie: dług to jest przeterminowane i niespłacone zobowiązanie kredytowe, nierzadko sprzedane wierzycielom głąbie. Ty nawet długu od kredytu nie rozróżniasz, ja #!$%@?ę. XD

No to pochwalisz się co kupiłeś okazyjnie czy nie? Ile mam jeszcze prosić? Wstydzisz się czegoś?
  • Odpowiedz
to przyznaj się, ile wzrosła ci rata? Jestem ciekaw, od ilu PLN zaczyna się jęczenie w internecie na banki.


@mookie: w którym miejscu ja jęczę na wysokość mojej raty? Pokaż pls.

Ale jak jesteś tak bardzo ciekawy to już ci mówię, żadna tajemnica. 132 zł różnicy w tej chwili względem startu kredytu przy czym przez cały okres obniżonego oprocentowania płaciłem sporo mniej. Obecnie POTĘŻNA rata 1116 zł. XD

Dostałeś odpowiedź więc
  • Odpowiedz
właśnie coś tu nie gra, może mi ktoś wytłumaczyć po chłopsku dlaczego banki nagle dostają taki zysk netto, z jakiej racji te wszystkie podwyżki wiboru i czemu to ma pomóc oprócz tego że banki kurva więcej zarobią?
  • Odpowiedz
to przyznaj się, ile wzrosła ci rata? Jestem ciekaw, od ilu PLN zaczyna się jęczenie w internecie na banki.


@mookie: a zawołam cię też tutaj żeby była ciągłość wątku. Skoro odpowiadasz mi w innym tzn. że odpowiedź tutaj pewnie przeczytałeś.

To jak? Ja ci odpowiedziałem jak prosiłem, odpowiesz mi teraz czy jednak frajerzysz? Kupiłeś coś ciekawego na przecenach? Po ile, jaka lokalizacja? Spadły ceny o 20% jak to wieszczyłeś dwa lata
  • Odpowiedz