Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, powiedzcie, kiedy jest czas na startowanie na Mid Developera. Moje short story: praca 1,5 roku w firmie A na stanowisko Junior Java Developer, obecnie od pół roku pracuję w firmie B, też na stanowisku Junior Java Developer, jednak obecny projekt i firma nie do końca mi odpowiadają. Sumarycznie na papierze jest te mityczne 2 lata doświadczenia w komercyjnym programowaniu. Jednakże, ja nie czuję się w żaden sposób Midem/Regularem. Przez te 2 lata w tych dwóch firmach, nie napisałem tyle różnego kodu, by mieć styczność z różnymi przypadkami. Do tego dochodziło czasem dłubanie we froncie, więc nie tylko Java. Z Javy to też jakieś proste CRUDy, bez bardziej skomplikowanej logiki, bo głównie to był bugfixing oraz nowe drobne funkcjonalności. No i te 2 lata doświadczenia, to nie cały czas w nowoczesnych technologiach, do tego dochodzi praktycznie zerowe wykorzystywanie wzorców projektowych itp.

Chciałbym już powoli startować na Mida, bo mi też obecna stawka nie odpowiada, czuję się mocno dymany. Jednak mam pewne obiekcje, bo ja się nie czuję kompletnie Midem, tylko dalej Juniorem. Efekt Dunninga-Krugera u mnie mocno i nie jestem w stanie siebie docenić.

Inb4: "pochodź na rozmowy na Mida i się przekonaj jak Cię idzie, a nuż Cię wezmą" - średnio mi to odpowiada, bo o ile przejście rozmowy rekrutacyjnej pewnie nie będzie jakoś trudne, to nie chcę się zbłaźnić w nowej pracy, że przyjęto mnie na Mida, a kiepsko mi będzie szło klepanie trudniejszych tasków i mnie wyrzucą xD

Poradźcie, jak się mogę przekonać czy już jestem Midem czy jeszcze nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #programista15k #programista5k #pracait #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6254170f2a62265c7546afd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: ale to obowiązkiem pracodawcy i procesu rekrutacji jest ocenić czy kandydat nadaje się na stanowisko, jeśli przyjęto cię to znaczy ze się nadajesz. Zreszta pomiędzy juniorem a midem różnica jest taka ze mid rzadziej zawraca komuś dupe. Nie jest to jakieś wymagające stanowisko, ja zostałem midem po 11 miesiącach i nic się nie zmieniło poza podpisem w stopce w emailu
Tree12: "pochodź na rozmowy na Mida i się przekonaj jak Cię idzie, a nuż Cię wezmą" - średnio mi to odpowiada, bo o ile przejście rozmowy rekrutacyjnej pewnie nie będzie jakoś trudne, to nie chcę się zbłaźnić w nowej pracy, że przyjęto mnie na Mida, a kiepsko mi będzie szło klepanie trudniejszych tasków i mnie wyrzucą xD" no i jak cię wyrzucą to co? jak masz dwa lata doswiadczenia to pojdziesz
MiłosnaŻyrafa: Idź na mida! Jak Cię zatrudnią, a się nie nadajesz to ich problem. W wielu firmach jakbyś dosłownie nic nie robił, to miną co najmniej 3 miesiące od zatrudnienia zanim Cię zwolnią. Przecież pierwszy miesiąc to zdobywanie dostępów, licencji, onboarding... Drugi miesiąc to wprowadzenie do projektu, w trzecim może ktoś zacznie mieć wymagania żebyś pisał kod xD W te trzy miesiące możesz sporo nadrobić. Jeżeli dalej będziesz odstawał, to zajebiście!