Wpis z mikrobloga

Czy wy też uważacie, że dzisiejszy konstrukt jakim jest „terapia”, to jeden największych współczesnych scamów?

Polecana zagubionym przez cynicznych, udających empatię ludzi, którzy jej nawet nie potrzebują albo zapisują się, bo to modne.

Jej skuteczność to zazyczaj cope, zwłaszcza w kontekście terapii związkowych, kiedy „pani psycholog”, która miała na studiach 5 warunków i 8 poprawek, tłumaczy nieszczęśliwej i martwej parce, żeby ze sobą nie zrywali, tylko do niej przychodzili na rozmowy, aby wydawać pieniążki.

Dobrych psychologów jest niewielu, a ich zdecydowana większość obiera zupełnie inne scieżki kariery niż te wszystkie studentki, które później podgrywają „panie doktor” i koszą hajs na nieszczęśliwych. To wszystko dzisiaj jest tak sztuczne i fejkowe, że serio szkoda gadać.

Żadnej zagubionej jednostce nie polecę terapii. Najwyżej zaproponuję rozmowę przy piwku.

#blackpill #terapia #psychologia #redpill #pieklomezczyzn #niebieskiepaski #rozowepaski
Tywin_Lannister - Czy wy też uważacie, że dzisiejszy konstrukt jakim jest „terapia”, ...

źródło: comment_1649866747eycOTYJDkyJOE0eMpD4Wps.jpg

Pobierz
  • 112
@Tywin_Lannister: Terapia jest dobra dla normictwa na życiowym zakręcie, dla tych którzy jechali życiowym pociągiem i on na którymś etapie się wykoleił a nie dla przegrywa który nigdy nie wsiadł do tego pociągu. To taki sam banał jak hasła "idź pobiegać, wyjdź do ludzi" rzucanych przez normanów jako złote rady i dla uspokojenie ich sumienia bo w końcu pomagają co nie?
@Tywin_Lannister:
Nie wiem czy mi to ktoś opowiadał, czy czytałem gdzieś. Ktoś poszedł za namową do psychologa, tłumaczy mu wszystkie swoje problemy, przyczyny depresji - gówniana praca, brak szans na dziewczynę, brak przyjaciół itp. Psycholog słuchał z uwagą, kiwał głową, gość skończył, i patrzy świecącym się wzrokiem na Pana Doktora:
- No co ja moge panu powiedzieć?...
@Tywin_Lannister: Sam miałem zostać psychologiem, ale wybrałem studia techniczne.
A co do psycholoszek, to powtórzę coś co kiedyś pisałem.
Nabijałem się wtedy z gargamela i jego krytyki pua(pua a ten moment zostawmy). I co robi koleś po "terapii"?
"Nie powinniśmy zajmować się jego prywatnym życiem,to jego sprawa"
Walić że cuck, ale to nie fair się z niego śmiać XD
Oto ta terapia. Nie wolno oceniać innych bo nie. Jeśli piszący to
@Tywin_Lannister: Tacy którzy nie potrzebowali tegoż rodzaju pomocy nie wiedzą, że to nie jest magiczne antidotum na wszystkie schorzenia psychiczne, takich terapii nie jest kilka, jest kilkadziesiąt, kilkaset, wraz z lekami które oczywiście nie są tanie, a trzeba je brać żeby zachować jakiś poziom psychiczny, zaś rezultat i tak może nie wyjść tak jak chcemy. Dlatego każdy kto daje takie rady za przeproszeniem gówno wie o terapiach. Mówię tu o tych
@Tywin_Lannister:

trzonem wpisu jest pytanie, czy ktoś uważa tak jak ja

to na pewno ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Sugeruje on, że to MOJE zdanie.

nie zamierzam zmieniać Twojego zdania, ciekawi mnie co jest podstawą takiej a nie innej opinii. Byłeś na jakiejś terapii? Ilu psychologów poznałeś, skoro wyciągasz takie a nie inne powyższe szacunki?
@7160: proszę, nie wkładaj mi do ust swoich słów, dobrze? jakby możesz tak się licytować z kolegą, który na to pozwala, ale nie ze mną:). co bym powiedział? przecież słowa w takiej sytuacji nic nie działają. tutaj należy zbudować stabilną samoocenę, sprawić by klient odzyskał poczucie sprawczości i decyzyjności i wiele wiele innych. nie da się tego zrobić na jednej sesji, tym bardziej po radach psychologa, bo to w większej mierze
@evolved:

ciekawi mnie co jest podstawą takiej a nie innej opinii. Byłeś na jakiejś terapii? Ilu psychologów poznałeś, skoro wyciągasz takie a nie inne powyższe szacunki?

Wiesz, zamiast wyrabiać sobie opinie na podstawie osobistych doświadczeń można rzucić okiem na literaturę przedmiotu, a ta mówi jasno, że terapia to placebo, podobnie jak np. antydepresanty https://link.springer.com/article/10.1007/s40263-019-00662-y w związku z czym cały przemysł "zdrowia psychicznego" jest biznesem. @Castellano: dobrze to ujął - klient,
Wiesz, zamiast wyrabiać sobie opinie na podstawie osobistych doświadczeń można rzucić okiem na literaturę przedmiotu

@kficzou: nic głupszego chyba dziś już nie przeczytam :D po co mieć swoją opinię, jak już gdzieś coś zostało napisane że jest jak jest i #!$%@? :D
@Tywin_Lannister: przede wszystkim trzeba odróżniać szamanów od faktycznych psychoterapeutów po 9 latach studiów.

Poza tym ważny jest cel. Jak się przyjdzie z tekstem, że jest człowiekowi smutno, to nie dziwne, że terapeuta staje się kolegą za pieniądze. Jednak w przypadku konkretnych problemów - choćby uzależnień - od razu wiadomo co należy robić. Idziesz do gabinetu, mówisz, że chcesz przestać chlać i specjalista zaczyna cię prostować.