Wpis z mikrobloga

Miraski, czy jest do zrobienia poprowadzenie rur w ścianie przy okazji przekładania grzejnika na lewą stronę?

Jak to zrobić, ktoś będzie musiał pospawać rury, bo chyba w plastiku nie można?

Chciałbym też odpowietrznik zabudować w szafce kuchennej, czy można go śmiało obniżyć o te 15-25 cm? #remontujzwykopem #remont

To kuchnia i goście od mebli mówili o tym, żeby najlepiej puścić rury w ścianie. Biorę od każdej drużyny 200 punktów na start i słucham propozycji.

Grzejnik wiem, że można dospawać rury i przenieść na lewo, ale czy mogę też puścić je w ścianie, przytwierdzić do cegły jakimiś wkrętami, a całość zasłonić płytą Karton gips? #pytanie #pytaniedoeksperta
k__d - Miraski, czy jest do zrobienia poprowadzenie rur w ścianie przy okazji przekła...

źródło: comment_16500958753AeAjOXvA2SAWZODME0lMh.jpg

Pobierz
  • 17
@DRSZOP: dzięki, jak się nie da to nie #pdk

Stary centralny i dom prawie stuletni, a tutaj mamy speców od wszystkiego, więc nie byłbym sobą, gdybym tutaj nie zapytał
@k__d: Grzejnik na lewą stronę, tzn na ścianę na lewo? Bo przekładanie zaworów na lewą stronę grzejnika nie wiem co ma dać. Rury śmiało można schować w ścianie, ale jak poniżej jest piwnica czy inne niezamieszkałe pomieszczenie, to warto tam przerobić i wyprowadzić pod grzejnik w jego docelowym miejscu. Automat na zasilaniu można zlikwidować, ale trzeba instalację przerobić tak, by najwyższy jej punkt był na końcu grzejnika i tam dać ręczny
@wszystko_wiem: Tak, na lewą ścianę, pod oknem i na prawej ścianie wymyśliłem kuchnię. W drugim mieszkaniu na tym piętrze mają tak samo zrobione, tylko że na powierzchni. Ja chcę w ścianie, żeby meble kuchenne dostawić.

Na dole mieszkają, więc taka przeróbka raczej nie wchodzi w grę, tylko wpuszczenie w ścianę tam, gdzie teraz jest wyjście, i pociągnięcie na lewą stronę.

różowe - pion z instalacji wodnej, niebieski - odpowietrznik, zielony -
k_d - @wszystkowiem: Tak, na lewą ścianę, pod oknem i na prawej ścianie wymyśliłem ku...

źródło: comment_1650096754s0RxYdReI9l4oK1xyZrg5a.jpg

Pobierz
Automat na zasilaniu można zlikwidować, ale trzeba instalację przerobić tak, by najwyższy jej punkt był na końcu grzejnika i tak dać ręczny odpowietrznik.


@k__d: Coś więcej możesz na ten temat powiedzieć?

W niektórych pomieszczeniach jeszcze wyżej idzie pion i tam są odpowietrzniki, tutaj rury skrócili i jest odpowietrznik tak, jak na zdjęciu. Ja bym chciał go obniżyć i zabudować w szafce rogowej, albo usunąć, ale tak żeby grzejnik działał oczywiście (
@k__d: Grzejnik będzie grzał i odpowietrzał odpowietrznikiem na jego końcu jeśli rury będą prowadzone ze spadkiem. Utnij zasilanie powyżej powrotu, żeby obie rury prowadzić w jednej bruździe. Powrót tez możesz lekko skrócić, byle dało się pospawać. Jak masz centralne z pompą obiegową, to ja bym przeszedł na pexa, żeby było szybciej :)
@LeslieDancer: nawet jakbym chciał przełożyć zmywarkę na drugą stronę okna, to będą rury przeszkadzać. Chyba że zmywarka na ścianie po prawej, ale to śmiesznie tak, nie obok zlewu