Wpis z mikrobloga

@Suplement_Diety: szukasz sobie jakiejś przychodni MM działającej na zasadzie teleporady albo idziesz osobiście jak masz gdzieś w okolicy. Płacisz za pierwszą wizytę 150-300. Opowiadasz lekarzowi o problemach, pokazujesz kwity i dostajesz receptę (chyba że jesteś sebkiem co chce ćpać a nie się leczyć to już różnie bywa). Ogólnie twoje schorzenia na pewno się kwalifikują.
Zależy jakie to problemy ale ogólnie brak poprawy po typowym leczeniu jest wskazaniem do próby leczenia za pomocą MM. Najczęstsze wskazania do MM z okolic "brzusznych" to zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna i colitis ulcerosa
@GreenDoctor
@Dyspenseria
To jeszcze pytanie z innej beczki - w przypadku wizyty u innego specjalisty wszystkie recepty, również te na MM są widoczne i ogólnodostępne dla każdego lekarza? Obawiam się sytuacji gdzie np jakiś "beton" podczas wizyty stwierdzi, że skoro pacjent leczy się na własną rękę i wybiera jakieś "szarlatańskie" sposoby to na wstępie jest skreślony
@Suplement_Diety:

Wszystkie recepty wystawione w formie elektronicznej są dostępne na internetowym koncie pacjenta; lekarze nie mają standardowo dostępu do tych danych - a szkoda bo usprawniło by to opiekę i poprawiło bezpieczeństwo pacjentów, nie zliczę sytuacji gdy przy przyjęciu do szpitala próbowałem ustalić jakie pacjent przyjmuje leki (których ze sobą oczywiście nie wziął) i byłem uczestnikiem rozmów w stylu:
- Jakie bierze Pan leki na nadciśnienie?
- Tak.
( ͡°
@naughty_soul rozumiem, tylko nie jestem pewien czy urządzenia które mam nadają się do podgrzewania tego ekstraktu i dodatkowo wspomniałaś, że póki co temat raczkuje i dostępny jest raczej w kilku aptekach co mocno ogranicza dostępność.
@Suplement_Diety: temat nie raczkuje, tylko bazuje na wieloletnim doświadczeniu tego co jest za granicą. To dobrze opisuje greenbook i niemiecka farmakopea. W Polsce nowość, na świecie dawno nie ;) faktycznie na ten moment dostępne tylko we Wrocławiu, ale to może do końca roku też się zmieni. Apteka wprowadza opcję dostaw, z tego co wiem kwestia miejscowości (jaka odleglosc od Wroclawia) i minimum ilości recept (np. jesli z Warszawy będzie minimum 5