Wpis z mikrobloga

  • 12
1376 + 1 = 1377

Tytuł: Dzieci
Autor: Jacek Paśnik
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 256
Lubię takie powroty do czasów dzieciństwa, szczególnie dzieciństwa, które czasowo zbiega się z moim, kręcąc się na osi czasu w końcówce lat 90-tych i początku 2000-cznych.

Nasz bohater to Teodor, z którego pomocą przemierzymy wspomnienia z jego dzieciństwa, wielu pierwszych momentów w życiu, od pierwszych wspomnień po pierwszą miłość. Autor opowiada to w taki sposób, że mamy wrażenie, jakbyśmy byli kolegami Teodora i to zarówno świadkami, jak i uczestnikami niektórych z tych wydarzeń. To jedna z tych książek, która skierowana jest do ludzi, którzy lubią nostalgię, powroty do czasów beztroskiego dzieciństwa i szczęścia niezmąconego pracą, pieniędzmi, podatkami i problemami dorosłego życia. Bardzo dobrze oddaje też realia gospodarczo-polityczne tamtych czasów, z zakupami na bazarach, muzyką i filmami na kasetach i wszystkim innym, co było kultowe i innowacyjne w tamtych czasach, a teraz stało się reliktem przeszłości.

Trochę czuć, że jest to debiut i autor jeszcze nie do końca panuje nad sposobem łączenia wątków, nad tym ile i czemu poświęcić więcej czasu. Bardzo mi się podobał sam pomysł na książkę i cieszę się, że autor go nie skopał jak Marcisz w swoich "Taśmach rodzinnych".

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
109/128
#bookmeter #literaturapieknabookmeter
ali3en - 1376 + 1 = 1377

Tytuł: Dzieci
Autor: Jacek Paśnik
Gatunek: literatura p...

źródło: comment_1650660626h5s3kTMUUqDx0HP4DqItEu.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 208
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Święto ognia (Jakub Małecki) - najnowsza recenzja usera faramka ★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. Pod słońcem (Julia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@augusto-mises: to zależy o co konkretnie pytasz, bo przeczytanie 300 stron zajmuje mi około 3h. Pracuję z domu, więc czas, który marnowałbym na dojazdy do biura przeznaczam na czytanie. Jest to też moja ulubiona rozrywka, bo z TV zrezygnowałem już jakiś czas temu, a platformy streamingowe wpuszczają średnio 1 dobry film i serial miesięcznie, które oglądam w 1 weekend.