Wpis z mikrobloga

Wykop bawi, wykop uczy…

Wczoraj, z przypadkowego wpisu, dowiedziałem się, że jestem brudasem nie znającym higieny i śmierdzący gównem. Czemu? Bo nie zaznałem w życiu takiego wynalazku jak bidet ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co ciekawe, opinie tą potwierdziło kilkadziesiąt plusów.

Pod jednym z wpisów rozegrała się gorąca dyskusja o tym, jak można nie montować bidetu w nowych damach czy mieszkaniach. Czytałem komentarze z pewnym zdziwieniem ponieważ… w życiu z bidetu nie korzystałem. Ba, w nowym domu nawet mi przez myśl nie przeszło montować takowy.

W moim domu nigdy nie było takiego wynalazku (a mieszkałem za dzieciaka w nowo wybudowanym, dużym więc miejsca było aż nadto), nikt z rodziny nie miał, ze znajomych chyba też albo jakieś pojedyncze przypadki. Wywodzę się ze środowiska brudasów czy to jakaś 'regionalny produkt'?

Czy jestem jedyny? Jakiś dziwny? Poyebany? Zapraszam do dyskusji ;)

#budujzwykopem #remontujzwykopem #mieszkanie #dom #pytanie #gownowpis
ATAT-2 - Wykop bawi, wykop uczy… 

Wczoraj, z przypadkowego wpisu, dowiedziałem się...

źródło: comment_1651653402NuFQjo4jPCmvtmmviMZZ00.jpg

Pobierz

Bidet

  • Must have 39.4% (735)
  • Co to jest? 60.6% (1131)

Oddanych głosów: 1866

  • 119
  • Odpowiedz
@ATAT-2: w sumie ciekawy wątek, dzięki niemu dowiedziałem się, że zamiast osobnego bidetu mogę sobie zakupić muszlę z taką funkcją albo bidetkę. niby chciałem oddzielny bidet, ale w dwóch mniejszych łazienkach się nie zmieści.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Soothsayer:

umycie dupy vs roztarcie gówna po dupie


@RozowaZielonka:

Czy standardowo jak to w Polsce gowno roztarte po dupie?


@kaaban:

jak tyle ludzi może srac w pracy a potem łazić z gownem na dupie. Niepojęte


Koledzy, już wszystko jasne. Zaszło nieporozumienie. Widzicie, my nie rozsmarowujemy gówna na dupie, tylko wycieramy dupę papierem. Gówno zostaje na papierze, a papier wyrzucamy.

Jest to nieporównywalne lepsze rozwiązanie niż rozsmarowywanie kupy po pośladkach,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Soothsayer:

jak przypadkiem wsadzisz rękę w gówno to też ją tylko wytrzesz papierem czy umyjesz?


Na pewno nie będę jej rozsmarowywać po twarzy.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: tez nie kumam tego wykopowego hajpu na bidet, ja normalnie myje d00pe w zlewie, a jak np mam srac w trasie to musi byc stacja z „kameralnym” kiblem czyli zamykana lazienka ze sraczem i umywalka, albo ide do inwalidow bo tam zawsze sa takie ¯\_(ツ)_/¯

Czasem w sytuacji awaryjnej typu sranie w lesie/na poboczu xD zawsze mam w kołczanie prawilnosci mokre chusteczki i uj, a i tak przy najblizszej okazji
  • Odpowiedz
@Messix: i taką postawę się szanuje, cywilizowany człowiek 21 wieku zachowuje się właśnie tak jak Ty. Ja kiedyś nawet przyłapałem profesora na uczelni jak mył dupę w zlewie w publicznej toalecie, zmieszany szybko zamknąłem drzwi, ale w środku byłem dumny, że nawet ludzie starszej daty tak mocno ryzykują w imię czystości.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: teraz każdy montuje i #!$%@? 90procent tylko po to by sąsiad i rodzina widzieli. Ja zawsze sugeruje "bidet afrykański" czyli dodatkowa słuchawkę przy muszli. Wygodniej i szybciej bez przesiadki.
  • Odpowiedz
@Kliko: pytam co zrobisz, a nie czego na pewno nie zrobisz. Dziwnym trafem każda inna część ciała upaćkana gównem byłaby pewnie solidnie umyta mydłem, a bramy piekielne to już tylko przetarte. Nie wspominając o tym, że zdecydowana większość facetów nie goli rowa... powodzenia z dotarciem w takim przypadku.
  • Odpowiedz
Wczesniej bidetow uzywaly kobiety do podmywania sie. Teraz bidetow uzywaja rowniez geje po stosunku, albo i przed.. tak samo zreszta tych myjek. Ciekawie to jest we Francji ( i wszedzie pewnie tam gdzie sa araby) na budowach mozna w kiblach spotkac butelki z woda, bo oni sie nie podcieraja tylko myja sobie dupy. Ale to i tak nie jest przegiecie. W Nowym Jorku bardzo czesto spotakalem sie z sytuacja, ze u Meksyków
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Między innymi z tego powodu, że bidety nie są u nas popularne wziął się stereotyp, że "Polak brudas nie myje dupy" no i coś w tym w sumie jest. W każdym razie jak się zacznie używać i polubi to nie ma odwrotu.


@Cozzie: Ciekawe w sumie, bo faktycznie popularne bidety to widziałem na bliskim wschodzie, reszta Europy i Ameryka Północna ma tak samo jak my, czyli czasem gdzieś ktoś
  • Odpowiedz
kiedyś miałem tak usranego uranusa, że mogłem podcierać do usranej śmierci, więc dałem za wygraną, siadłem na skraju wanny, przyłożyłem do odbytu słuchawke i zadzwoniłem do starej żeby bidet kupiła
  • Odpowiedz