Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakim cudem ludzie wiedzą co chcą robić w młodości?! Skąd odnaleźli wtedy zainteresowania?! Ja mam prawie 30 dychy i dopiero odkrywam co chcę robić i wiem, że nie tylko ja tak mam. Umówmy się - do końca studiów zazwyczaj jesteś mentalnie gówniarzem, który nie myśli o poważnych rzeczach i nauce. Dodatkowo nie masz kasy i jeśli jesteś niebieskim to bardziej niż za jakimś hobby gonisz z laskami. Po studiach kilka lat na zdobywanie doświadczenia, oszczędności na życie, auto i dopiero potem wiesz mniej więcej czego chcesz. Tak jest i ze mną. Z czasem lepsze finanse (które mogłem przeznaczyć typowo na siebie i czas wolny) pozwoliły chociażby na podróżowanie. Praca w różnym środowisku na zobaczenie co robią inne działy. Chodzenie z nudów na jakieś targi. Rozwijanie znajomości, gdzie dowiaduje się co robią programiści, co robią inżynierowie. Doświadczenie i niepowodzenia z laskami, gdzie odkrywam że nie chcę mi się już za nimi latać i to nie o to chodzi. Dopiero taki mix doświadczenia zawodowego + życiowego + wolność finansowa sprawia, że wiem DOPIERO CO CHCIAŁBYM SPRÓOWAĆ. Coś co powinienem wiedzieć mniej więcej po maturze i wtedy odpowiednio pokierowałbym swoje życie lub chociaż spróbował. Dawniej wolny czas spędzałem na kompie grając w gry. Teraz spędzam na kompie wyszukując sobie materiały tematyczne i podcasty sam z siebie, Ciekawią mnie zagadanienia programowania (mimo że miałem niewiele styczności), fizyka i astronomia, nowinki techniczne, motoryzacja, podróżowanie, historia, języki obce, sport i dietetyka. Skąd ludzie do cholery wiedzą to już w młodości? Rodzice ich pokierowali czy to ja jestem opóźniony w rozwoju?

#rozwojosobisty #praca #studia #mlodosc #matura #szkola #przegryw #programowanie #rozwoj ♯blackpill ♯tinder #przemyslenia #zalesie #samorozwoj #boomer #kariera

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6276fe757654ad473331b09a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jakim cudem ludzie wiedzą co chcą r...
źródło: comment_16520193118vlqPlOF0x4QXvMDDQmGEO.jpg
  • 13
Jakim cudem ludzie wiedzą co chcą robić w młodości?! Skąd odnaleźli wtedy zainteresowania?!


@AnonimoweMirkoWyznania: Im więcej różnych rzeczy będziesz próbował, tym większa szansa, że znajdziesz coś co cie interesuje, grając ciągle w gry (albo po prostu wykonując jakąś inną czynność przez cały czas) te szanse spadają.

Umówmy się - do końca studiów zazwyczaj jesteś mentalnie gówniarzem, który nie myśli o poważnych rzeczach i nauce.


@AnonimoweMirkoWyznania: Może tak kiedyś było, nie
@morsisko: A jak masz spróbować bez studiów samemu przeprowadzanie operacji chirurgicznej? Większości rzeczy nie da się po prostu sprawdzić. Tym bardziej, że nie dowiesz się czy środowisko ludzkie jest tam normalne, czy zapotrzebowanie będzie za ileś lat. Już nie mówiąc, że niektórzy mają ujowe zainteresowania i do pracy muszą iść na to co się opłaca i tyle.

Jakiś dziwny przypadek z tymi ludźmi co znasz. Mało kto przyjmuje do pracy kogoś
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja na drugim roku studiów założyłem firmę, żeby było mnie stać na imprezy. Poza tym stypendium rektora pozwalało na życie na poziomie. Już na etapie wyboru kierunku studiów wiedziałem, co chcę robić po ich skończeniu i z determinacją dążyłem do celu. Tak to rozegrałem, że po studiach już miałem doświadczenie i byłem gotowy podjąć się pracy (firmy się pozbyłem ze względu na relokację). Obecnie pracuję
A jak masz spróbować bez studiów samemu przeprowadzanie operacji chirurgicznej?


@Kamilo67: Ale ja nigdzie nie napisałem że stosując się do moich zaleceń już w młodości będziesz wiedział czym chcesz się zajmować w przyszłości, tylko zmaksymalizujesz swoje szanse

Większości rzeczy nie da się po prostu sprawdzić

A co jak ktoś zainteresuje się rzeczą którą da się sprawdzić? Takie też są. OP przecież pyta jak w ogólności ludzie dowiadują się w młodości co
do końca studiów zazwyczaj jesteś mentalnie gówniarzem, który nie myśli o poważnych rzeczach i nauce.


@AnonimoweMirkoWyznania: ja myślałam. Ja rodzice mówili, że trzeba się uczyć by coś osiągnąć w życiu to im wierzyłam :D Już w liceum dobrze się uczyłam i na studia wyjechałam na zachód gdzie był zapieprz X3 z powodu językowych.

A co do hobby to lubiłam próbować nowych rzeczy. Co roku chodziłam na inne zajęcia, którzy zarażąli mnei
@AnonimoweMirkoWyznania: Informatyką interesowałem się od małego. Pierwszy program napisałem w wieku 8 lat chociaż wtedy mnie to aż tak bardzo nie jarało. Zajawka wróciła w szkole średniej i w tym czasie zaczął się hype na programistów na rynku pracy i stwierdziłem, że to będzie ciekawa przygoda. Pomysł na firmę przyszedł już na studiach gdy podłapałem towarzystwo. Powód? Chęć przeżycia przygody i zarobienia pieniędzy. Czas? Na studiach dziennych w praktyce wyglada to
Michał : No ale o co Ci chodzi? Wielu ludzi nie robi tego co lubi albo mieli inne wyobrażenia. Ja wiem że na wykopie to niemodne ale jesteś jeszcze młody. Ludzie zmieniają swoje ścieżki kariery kilka razy w życiu i wiek nie jest tutaj przeszkodą. Możesz robić jeszcze wiele innych rzeczy w życiu tylko od Ciebie zależy czy uwierzysz wykopkom którzy chcieliby Cię zrównać w dół czy uwierzysz sobie i zaczniesz coś
do końca studiów zazwyczaj jesteś mentalnie gówniarzem


@AnonimoweMirkoWyznania: no nie wiem mirku, jakos w podstawowce zdecydowalem ze chce zostac programista i tym kierunku staralem sie rozwijac - wszystkie decyzje ktore podjelem mialy na celu jak najszybsze dostanie sie jakikolwiek wydzial inf., a nastepnie znalezienie praktyk/pracy.
20lat temu nie bylo takiego parcia - w gazetach nikt nie pisal jak to programisci dobrze zarabiaja/etc - wtedy wygladalo mi to na prace zwiazana z