Wpis z mikrobloga

Nie wierzę po prostu...

Myślałem, że #antynatalizm to pewne inne spojrzenie na rodzicielstwo. Trochę mnie śmieszyło, trochę zaciekawiło. Jeden z masy różnych poglądów których tutaj pełno. Rozumiem mieć własne poglądy, rozumiem nie zgadzać się z argumentacją innych, nawet w imię totalnej wolności słowa mogę tolerować obrażanie ludzi z odmiennymi poglądami ale chcieć stale okaleczyć wszystkich ludzi na Ziemii w imię własnych poglądów to już poza moim wyobrażeniem. To myślenie terrorystów albo świrów pokroju cejrowskiego którzy strzelaliby by do ludzi przed klinikami aborcyjnymi (oni też chcą zachowują się moralnie). W imię własnych przekonań krzywdzilibyście innych ludzi. Szczerze pozdrawiam środkowym palcem wszystkich którzy zagłosowali "tak" w tej ankiecie.
garrincha94 - Nie wierzę po prostu...

Myślałem, że #antynatalizm to pewne inne spo...

źródło: comment_1652034951QsmfLMcrP2VvU5mWa9aGp7.jpg

Pobierz
  • 28
@garrincha94:

stale okaleczyć wszystkich ludzi


Ubezpłodnienie (w dodatku niepowodujące żadnych efektów ubocznych) to nie jest okaleczenie. Brak zdolności płodzenia nie ma nic wspólnego z kalectwem. Nie ma racjonalnych podstaw do twierdzenia, iż sprawienie, by tej zdolności nie było, miało być uszkodzeniem ciała (ewentualne odczucie krzywdy mentalnej byłoby jedynie wynikiem nieracjonalnego myślenia i niezrozumienia ewidentnych, kolosalnych pozytywów wynikających z braku zbrodniczej zdolności odpowiedzialnej za wyrządzanie wszelkich szkód, ale na pewno nie byłoby
Ubezpłodnienie (w dodatku niepowodujące żadnych efektów ubocznych) to nie jest okaleczenie.


@HAL__9000: I właśnie dlatego za to nieokaleczenie kk przewiduje na co najmniej 3 lata więzienia.

(i to jeszcze takich, którzy dokonują aborcji, która - jak zostało wielokrotnie udowodnione - jest w pełni poprawna i konieczna w przypadku każdej ciąży).


@HAL__9000: O #!$%@?... dobra, ja już mam dosyć, to już ponad mnie. Ładnie obiecuję, że nie będę wchodzić w dyskusje
I właśnie dlatego za to nieokaleczenie kk przewiduje na co najmniej 3 lata więzienia.


@garrincha94: To prawo jest tworzone z punktu widzenia tzw. "państwa". Oczywiście "państwo" jak najbardziej potrzebuje kolejnych niewolników, więc nie ma się co dziwić, że takie rzeczy są karane (podobnie jak np. pomoc przy samobójstwie), a za przygotowywanie każdego kolejnego niewolnika dostaje się wynagrodzenie (500+). Z punktu widzenia jednostki, sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej.
@TrzyZnaki: Tak? No to tu masz konwencję stambulską podpisaną przez 45 państw zobowiązującą je do ścigania sterylizacji kobiet. Naprawdę trzeba być mocno przesiąkniętym ideologią żeby nie widzieć nic złego w przymusowym pozbawianiu płodności.